Переселенці та демобілізовані військові одержали фінансову підтримку
Завдяки співпраці Дніпровської міської ради та Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця у Дніпропетровській області 46 домогосподарств внутрішньо переміщених осіб та сімей демобілізованих отримали цільову грошову допомогу на реалізацію власних проектів. Як зазначено в повідомленні прес-служби Дніпроради, програма Товариства Червоного Хреста України «Підтримка домогосподарств» має на меті допомогти започаткувати або відновити джерело прибутків родинам, у яких дохід нижчий від прожиткового мінімуму на члена домогосподарства або його немає зовсім.
«Найбільший попит був на такі види діяльності: вирощування зелені, грибів, косметологічні, перукарські послуги, ремонт та пошив одягу, «майстер на всі руки», бджільництво, кондитерська справа та випічка. За результатами конкурсу відібрали 46 домогосподарств, на розвиток яких були виділені грошові гранти за різними видами діяльності у місті Дніпрі на загальну суму 1,196 млн грн. Ми плануємо співпрацювати й надалі», – зазначив директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Едуард Підлубний.
Голова Дніпропетровської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Лашко додала, що програма підтримки домогосподарств спрямована на допомогу родинам, у яких є особи з інвалідністю І та ІІ груп або які опікають людей похилого віку, одиноким годувальникам з дітьми до 18 років, багатодітним родинам або сиротам.
«Багато внутрішньо переміщених осіб залишили не тільки свої оселі, а й свій бізнес, який приносив їм прибуток. Особливо така допомога потрібна людям, у яких є діти з інвалідністю, багатодітним родинам, людям, близьким до пенсійного віку, котрим вже важко знайти роботу. Саме для таких незахищених прошарків населення цей проект. Набагато краще не просто дати гуманітарну допомогу, а надати поштовх для розвитку власної справи, яка приноситиме родині стабільний дохід», – каже Людмила Лашко.
Антоніна Гришина ще у 2014 році переїхала до Дніпра з Луганська разом із чоловіком та сином, який має інвалідність.
«Наша родина мала малий бізнес у Луганську. Мій чоловік – справжній майстер на всі руки: він може замінити сантехніку, постелити лінолеум і так далі. Наразі ми мешкаємо у гуртожитку, і разом із чоловіком самостійно переклеїли там шпалери. За кошти гранту ми вже придбали певну кількість інструментів, які дозволять нам заробляти кошти. Бо наш син постійно потребує медикаментів, і на них потрібні гроші», – розповіла Антоніна Гришина.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!