Перша літня школа Resilience League 

3237
коментарі відсутні

Перша літня школа Resilience League 

У кінці серпня в Україні пройде перша літня школа Resilience League  – міжнародна платформа з обміну практичним досвідом між молодими професіоналами. Представники державного та громадського сектору з України й країн Балтії зберуться разом, щоб обговорити питання інформаційної та комунікаційної безпеки, захисту від психологічних маніпуляцій і ворожої пропаганди.

Resilience League була заснована в 2016 році естонськими цивільними фахівцями в області комунікаційної безпеки. В цьому ж році в Естонії вони організували першу осінню школу. Формат виявився затребуваним і захід стали проводити двічі: восени і навесні. Найбільша кількість заявок на участь надходить з України, тому було вирішено провести перший захід в дружній країні.

Без міфів і традицій ніяк

Незважаючи на те, що міжнародна платформа існує всього кілька років, вона вже встигла обрости міфами подібно древньому дереву з зачарованого лісу. Правда, більшість з них виткані отруйними павуками кремлівської пропаганди, які спробували накласти токсичні штампи на експертне співтовариство Resilience League.

Як їх тільки не обзивали: «антиросійські пропагандисти», «русофобська молодь», «шістки НАТО», «прихвосні на службі натовських окупантів» «натовські політруки». Учасники першої школи довго не вибирали й віддали перевагу останньому, найбільш поетичному варіанту. Натхнення не відступало й в той же вечір новоспечені політруки відповіли імпровізацією.

Перша літня школа Resilience League  - Фото №1

Встигли сформуватися й свої традиції: до початку заходу не розголошується інформація про місце проведення школи і деталі програми. Під час занять діє правило анонімності під назвою «Chatham House». Слухачі можуть обговорювати зміст школи, але не розкривати імена інших учасників або привласнювати інформації авторство спікерів. Це дає можливість бути більш щирими і об’єктивними в висловлюваннях.

Головне – зміст

За час існування Resilience League участь у школі взяли десятки спікерів із Естонії, Латвії, Литви, України, Грузії, Польщі, Чехії, Бельгії, Швеції, Данії, США і НАТО. Організатори приділяють особливу увагу тематичним напрямками. Програма складається з вступних сесій, які допомагають учасникам освіжити свої знання з загальними тенденціями в світі інформації та комунікацій. Оглядові сесії являють собою профільні доповіді фахівців із різних областей: психології, політології, журналістики, OSINT, комунікацій, інформаційної безпеки, соціології, семантики та інших. Спікери діляться прикладними знаннями про інформаційні загрози і маніпуляції, їх вплив на поведінку людей і соціальні групи. Практичні сесії спрямовані на закріплення знань і напрацювання спільного досвіду. Під час таких занять виконуються індивідуальні та групові завдання.

Перша літня школа Resilience League  - Фото №2

Особливою популярністю серед слухачів користуються сесії нічних сов. Вони проходять після вечері, коли учасники, здавалося б, втомилися і готові скоріше відправитися спати. Але неформальне спілкування і невимушена обстановка ще нікого не залишили байдужим. Такі семінари проводяться на чолі з авторитетними державними і громадськими діячами, дослідниками та журналістами. Атмосфера довіри і продуктивності іноді настільки переповнює дискусії, що учасники забувають про завтрашні плани і засиджуються за келихом ароматного чаю до пізньої ночі.

Перша літня школа Resilience League  - Фото №3
Та все ж найголовніше – результат

Сьогодні інформація – це всюдисущий інгредієнт. З прогресом технологій його використовують скрізь: на виборах, у продажах або війні. Втрати можуть бути різні: втрачений голос, викинуті гроші, а іноді ціну, на жаль, доводиться платити людськими життями.

Отримані знання дозволяють не просто відрізняти достовірну інформацію від пропаганди. Учасники стають більш критичними в сприйнятті даних і стійкими до манипулятивного впливу, починають об’єктивніше аналізувати і відповідальніше споживати контент, вміло вибудовувати логічні зв’язки і не витрачати зайвий час на пошук правди.

Перша літня школа Resilience League  - Фото №4
Основною перевагою школи є можливість вибудовувати продуктивні зв’язки. По завершенні чергового заходу, слухачі і спікери продовжують підтримувати контакти, ділитися порадами, напрацьовувати досвід і планувати зустрічі. Учасники з віддалених регіонів та невеликих населених пунктів мають можливість знайти однодумців із інших країн і реалізувати спільні проекти. Resilience League – це не уроки від вчителів. Це професійне динамічне співтовариство рівних, розсудливих і перспективних людей, які мають щеплення від гібридних інформаційних вірусів і готові брати на себе відповідальність за безпечне майбутнє для себе і своєї країни.

Кінець літа буде спекотним

В Україні міжнародна літня школа Resilience League пройде 29-31 серпня 2018.

До участі запрошуються молоді професіонали, активні представники громадянського і державного сектора, дослідники, журналісти, соціологи, аналітики, політологи та фахівці з інших областей, що мають інтерес до даної теми.

Для подачі заявки на участь необхідно надіслати CV та мотиваційний лист з темою «SUMMER SCHOOL» на email: resilienceleague.ukraine@gmail.com, а також заповнити онлайн-форму  , до 3 серпня 2018.

Відібрані учасники отримають у відповідь підтверджуючі листи до 6 серпня 2018 з інформацією про програму та місце проведення школи.

ВАЖЛИВО: Організатори повідомляють про самовивіз цінних знань і практичних навичок. Не компенсуються витрати на проїзд (квитки) до місця проведення заходу та назад. Покриваються витрати, пов’язані з проживанням та харчуванням під час школи.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика