Перші результати проекту «Ластівка»: поліцейські вчаться розмовляти мовою жестів
У Маріуполі триває проект з вивчення жестової мови правоохоронцями. Після складання іспитів, 20 «ластівок» стануть першими в Україні дільничними, ювенальними поліцейськими та оперативниками карного розшуку, здатними спілкуватися з людьми з порушеннями слуху.
«Метою проекту є показати суспільству, що такі люди існують. Ми вивчаємо, ким є люди, які не чують, та як не порушувати їхні права. Наш меседж – «я знаю трохи жестів і завжди готовий допомогти». Ці ази дозволять налагодити контакт з людиною, що не чує, бо побачивши руку допомоги, вона піде назустріч, навіть якщо ви не досконало знаєте мову жестів», – розповіла вчителька Маріупольської спеціальної школі-інтернату для дітей з порушеннями слуху Вікторія Труфанова, яка викладає поліцейським жестову мову та дактиль.
Для Національної поліції проект «Ластівка» є інноваційним. Якщо в регіонах подібні проекти проходили патрульні поліцейські, то працівники різних підрозділів Нацполіції вперше беруть участь у вивченні жестової мови. Перші фахівці сурдоперекладу з’являться у Маріуполі.
Викладачка підкреслила, що програма підготовки працівників Нацполіції більш широка, ніж пройшли патрульні, зокрема розширився словник жестової мови. Поліцейські вивчають не тільки ситуативні жести, але й тематичні, які пов’язані з їхнім фахом.
«Я неодноразово стикався з ситуаціями, коли приїжджаєш на виклик, а людина просто не може тобі розповісти, що сталося. Саме це мене мотивувало взяти участь у проекті, щоб розуміти людей з порушеннями слуху та навчитися мові жестів», – зазначив оперуповноважений сектору кримінальної поліції Центрального відділу поліції Ігор Макаров.
Завершиться проект складанням іспитів. Найвідповідальнішим завданням буде поспілкуватися на задану тематику з людьми, що не чують, – дорослими та дітьми.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!