Перспективи та реалії медзакладів прифронтового міста
Центральне стерилізаційне відділення Торецької ЦМЛ вже відремонтоване, а ось створити лікарню інтенсивного лікування, що передбачатиме наявність відділення екстреної медицини лише у планах. Про перспективи та реалії медзакладів прифронтового міста дивіться у сюжеті.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
У Львові відкрили четвертий медичний хаб мережі «ЯМаріуполь.Здоров’я»
Четвертий медичний хаб мережі «ЯМаріуполь.Здоров’я» відкрили у Львові на базі евакуйованого маріупольського Центру первинної медико-санітарної допомоги №3. Вони налагодили співпрацю з закладами охорони здоров’я Львова та Краматорська. Скористатися медичними послугами можуть як переселенці, так і місцеві жителі.
Про це повідомили у Донецькій ОДА та у Маріупольській МВА.
Зазначається, що медхаб працює у форматі амбулаторії сімейної медицини у співпраці із закладами охорони здоров’я Львова та Краматорська. Тут внутрішньо переміщені особи як з Маріуполя, так і з інших міст України, а також місцеві жителі Львову можуть отримати наступні послуги:
- первинний огляд пацієнта
- базова функціональна діагностика
- скерування до вузькопрофільних фахівців
- скерування на лабораторні обстеження
- виписування рецептів (у т.ч. по програмі «Доступні ліки»)
- вакцинація та маніпуляції у денному стаціонарі
- діагностика та лікування психічниих розладів
- консультації вузькопрофільних фахівців засобами телемедичного зв’язку
- організація прийому зовнішніх вузькопрофільних фахівців на базі хабу.
Зазначається також, що заклад працюватиме у форматі сімейної амбулаторії й тут можна отримати направлення до вузькопрофільних фахівців, рецепт (у т.ч. по програмі «Доступні ліки»), проводиться діагностика та лікування психологічних розладів.
«Для потреб консультування з вузькопрофільними фахівцями створені засоби телемедичного зв’язку», — додали в ДонОВА.
Медичний хаб у Львові територіально поєднаний з гуманітарним хабом «Серце Сходу». Працює щоденно, крім неділі.
Телефон для запису: +380 67 149 7789.
Читайте також: Вадим Бойченко: Маємо зробити все, щоб зберегти медичну галузь Маріуполя
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
З 1 січня медичні послуги стануть платними: за що потрібно сплатити та що можна отримати безкоштовно
З 1 січня 2025 року набирає чинності перелік медичних послуг, які державні та комунальні заклади надаватимуть платно. Насамперед ідеться про отримання медичної допомоги, яка не входить до Програми медичних гарантій. Однак наступного року перелік платних послуг збільшиться.
У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України у липні 2024 року.
Так, платними з 1 січня 2025 року стануть:
- звернення без направлення лікаря, крім випадків, коли воно не вимагається;
- медичні послуги за договорами з юридичними особами;
- медпослуги закладів охорони здоров’я сектору безпеки і оборони та Державного управління справами пацієнтам, які не належать до визначеного контингенту.
Читайте також: Як безплатно здати аналізи у приватних лабораторіях
Пацієнтам доведеться самостійно оплачувати додаткові послуги під час надання основної медичної допомоги, а саме:
- надання медичних послуг за місцем проживання чи перебування пацієнта за умови, що це не спричинено його медичним станом, а бажанням;
- можливість самостійно обрати лікаря при отриманні спеціалізованої медичної допомогти в плановому порядку в стаціонарі;
- перебування в палаті з підвищеним рівнем комфорту та сервісу за побажанням пацієнта.
Платні медичні послуги обов’язково мають оформлювати відповідним документом, який пізніше працівники лікарні вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я. Здійснити оплату українці зможуть виключно в безготівковій формі на офіційний рахунок закладу.
«Усі медичні заклади мають розмістити на своїх сайтах та інформаційних стендах повний перелік платних медичних послуг із зазначенням їх вартості та безоплатних послуг, що надаються в межах Програми державних гарантій», — додали у пресслужбі.
Читайте також: «Запитуйте – отримаєте»: які реабілітаційні послуги надають безплатно
Які медичні послуги залишаються безплатними та як їх отримати
Як і раніше, безплатною залишається допомога, яка передбачена програмою медичних гарантій. В певних випадках для послуг за програмою потрібне направлення від сімейного чи лікуючого лікаря. Без направлення можна буде отримати первинну та екстрену медичну допомогу.
Направлення не потрібне, якщо українці звертаються до: психіатра; нарколога; стоматолога; педіатра; акушера-гінеколога; фтизіатра; лікаря, в якого пацієнт із хронічним захворюванням перебуває під наглядом.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Донеччина отримали автомобілі екстреної медичної допомоги від Словаччини
Медичні заклади прифронтової Донеччини отримали автомобілі, надані у межах гуманітарної допомоги, наданої Міністерством внутрішніх справ Словацької Республіки за сприяння Посольства Словацької Республіки в Україні.
Про це повідомляє МОЗ.
Зазначається, що загалом 18 автівок отримали медзаклади Сумської, Запорізької, Миколаївської, Харківської, Херсонської та Донецької областей. Їх будуть використовувати для виїзду медичних працівників до найвіддаленіших громад регіонів. А за необхідності — для комфортного та безпечного транспортування людей до медзакладу.
У міністерстві нагадали, що від початку повномасштабної війни рф пошкодила 235 автівок екстреної медичної допомоги, 264 – знищила та 125 – викрала.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
217 млрд грн передбачено у бюджеті на 2025 рік на охорону здоров’я: на що планують витратити
У держбюджеті України на 2025 рік передбачено на охорону здоров’я разом з трансфертами 217 млрд грн. Це на 13,6 млрд грн більше, ніж у поточному році.
Головними пріоритетами бюджету визначено створення єдиного медичного простору, забезпечення безоплатності послуг для пацієнтів, розширення програми реімбурсації «Доступні ліки»
Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.
Зокрема, 217 млрд грн, які в держбюджеті передбачені на охорону здоров’я, спрямують на:
- видатки на програму медичних гарантій — 175,5 млрд грн;
- централізовану закупівлю ліків та медичних виробів — 11,8 млрд грн;
- виявлення та реагування на спалахи хвороб і надзвичайних ситуацій — 4,4 млрд гривень;
- надання медичних послуг військовослужбовцям — 939,1 млн грн.
Читайте також: В Україні презентували першу версію мапи реабілітаційних закладів
У міністерстві зазначили, що за допомогою публічних інвестиційних проєктів передбачено 10,7 млрд грн, з яких:
- 5,6 млрд грн – загальний фонд державного бюджету,
- 5,1 млрд грн – надходження від міжнародних фінансових організацій та донорів.
Кошти буде спрямовано на придбання дороговартісного медичного обладнання, створення центрів ядерної медицини, розвиток реабілітаційних центрів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Вадим Бойченко: Маємо зробити все, щоб зберегти медичну галузь Маріуполя
Чотири медичні заклади з Маріуполя розпочали роботу на підконтрольній українському уряду території. Ще п’ять перебувають у процесі релокації. Таким чином планується зберегти медичну галузь тимчасово окупованого міста і залучити більше медичних фахівців.
Про це повідомили у Маріупольській МВА.
Голова Маріуполя Вадим Бойченко зазначив, що такі дії допоможуть відновити медичну діяльність після деокупації.
«Щоб зберегти медичну галузь Маріуполя, релокуємо заклади охорони здоров’я та створюємо медичні хаби. Після деокупації міста це дозволить швидко відновити роботу галузі та забезпечити маріупольців необхідними медичними послугами», — зазначив Бойченко.
Читайте також: Пацієнтів ЦПМСД Селидівської міської ради просять терміново забрати свої медичні документи
Медичні хаби для збереження фахівців та надання якісних послуг людям
За словами очільника міста, нині підконтрольних Україні територіях вже розпочали працювати чотири релокованих медзаклади з Маріуполя, у яких працюють 54 лікарі. Ще п’ять медичних закладів наразі знаходять у процесі переїзду — це дозволить залучити 171 медичного фахівця для роботи у релокованих закладах.
Влада також планує створити медичні хаби, у яких ВПО з Маріуполя зможуть отримати якісну медичну допомогу. Один з таких закладів аже облаштовують на базі лівобережного центру «ЯМаріуполь» у Києві. У ньому працюватимуть 62 лікарі, які надаватимуть первинну та спеціалізовану допомогу.
Ще три медичні хаби хочуть створити у Львові, Одесі та Дніпрі. За словами Вадима Бойченка, осередки допоможуть працевлаштувати 55 медиків з Маріуполя та охопити медичними послугами понад 61 тисячу людей.
«Збереженню наших фахівців сприяють і центри підтримки громади «ЯМаріуполь», де маріупольцям надають медичну допомогу 29 лікарів», — додав Бойченко.
Він також висловив упевненість в тому, що завдяки таким проєктам вдасться зберегти фахівців та забезпечити якісними та доступними медичними послугами якомога більше маріупольців.
Читайте також: У Краматорській міській лікарні відкрито реабілітаційний центр для дітей
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!