5 березня Президент України Петро Порошенко перебував в Дніпрі. Головна мета візиту – участь в раді регіонального розвитку. Прес-служба ДніпроОДА оприлюднила офіційний звіт про візит Президента:
Унікальна дитяча хірургія, найкращий український дитсадок, найсучасніша в країні сільська школа. А ще – понад півтисячі капітально відремонтованих доріг всередині населених пунктів та запорізька траса європейської якості. Дніпропетровщина рясніє прикладами ефективності децентралізації. За чотири роки територіальна реформа змінила міста й села регіону до невпізнанності. Про це говорили на Раді регіонального розвитку, яка пройшла за участі Президента України Петра Порошенка.
«Децентралізація – одна з найуспішніших моїх реформ. Її імплементація довела до унікальних цифр в історії України. Доля місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України у 2018 році перевищила 51%. На зустрічах по всій Україні я бачу правильність реалізації цієї програми. Тому що громади і люди самі краще знають, як треба використовувати ці гроші, куди в першу чергу їх спрямувати, – наголосив Президент України Петро Порошенко. – Децентралізація – це можливість і право кожного громадянина безпосередньо визначати долю, шляхи розвитку і стратегію своєї громади. Це можливість планувати своє життя. І великою мірою це можливість змінювати своє життя».
За словами Петра Порошенка, децентралізація відкрила безліч можливостей для позитивних змін. Вдало користується ними Дніпропетровщина, наголосив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.
«За п’ять років у нашій державі сформовано 878 громад. Дніпропетровська область є лідером. У ній – 63 громади. 90% населення Дніпропетровщини проживають у новій системі менеджменту. Цей показник – найвищий в Україні, – підкреслив Геннадій Зубко, – Мені дуже приємно, що термін «не ной, а строй» пішов саме з Дніпропетровської області».
Саме на розбудову інфраструктури регіону були кинуті основні зусилля в останні чотири роки, додав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
«Децентралізація – найсміливіша та найефективніша реформа за всі роки незалежності. Президент України Петро Порошенко надав громадам дієвий інструмент, який дозволив їм самостійно розпоряджатися власними коштами та розвивати території, – зазначив Валентин Резніченко. – Протягом чотирьох років працюємо над перезавантаженням Дніпропетровської області. З 2015 року в розвиток інфраструктури регіону було вкладено 30 млрд грн. І це завдяки реформі децентралізації».
Яскраві приклади дії реформи децентралізації – реконструйовані школи у Солоному, Петриківці, Юр’ївці, Жовтих Водах, Покрові. Ці заклади відповідають європейським стандартам.
За добу децентралізації на Дніпропетровщині звели «з нуля» п’ять дитсадків. Нині триває будівництво ще п’яти. Два унікальні для України заклади – садочки в Обухівці та Підгородному – зразки нових стандартів для малечі ХХІ сторіччя. Енергоефективні, з оригінальною архітектурою та сучасним дизайном.
«Новітні європейські стандарти втілюємо і в облаштуванні медзакладів. Осучаснена педіатрія та новозбудована хірургія Центру матері та дитини імені Руднєва у Дніпрі – наче п’ятизірковий готель. Унікальне для України медичне обладнання, яскравий дизайн палат і коридорів – всі умови для допомоги малюкам з перших хвилин життя і навіть до народження», – сказала директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Наталія Будяк.
За останні чотири роки витрати на реалізацію інфраструктурних проектів у регіоні зросли майже в 14 разів. У 2018-му вклали 8,4 млрд грн.
«Софіївська громада утворилася два роки тому. За цей час бюджет збільшився у 5 разів, – сказав голова Софіївської ОТГ Петро Сегедій. – Завдяки реформі отримали можливість розвивати соціальну інфраструктуру. Реконструювали будинок творчості у Софіївці, мешканці сіл Петрове і Запорізьке тепер із питною водою завдяки новому водогону. Триває реконструкція опорної школи та стадіону. Раніше нам таке й не снилося».
Під час зустрічі обговорили план перспективного розвитку Дніпропетровської області на 2019-2021 роки.
«Ми зробили чимало. Однак це лише базис майбутніх змін – будівництва нової інфраструктури. Ми називаємо це операція «Ксерокс». Тобто повторюємо вже зроблено. Ще півсотні нових та осучаснених дитсадків, сто реконструйованих шкіл, півтисячі капітально відремонтованих доріг, надсучасні парки та стадіони – це не мрії, а реальні плани. Нова інфраструктура – це нова якість життя мешканців області», – підкреслив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик.
Нині на Дніпропетровщині – 63 об’єднані громади. Дві з них об’єдналися навколо міст обласного значення – Покрова й Марганця.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!