Підприємці Донеччини можуть взяти участь у програмі підтримки енергостійкості
10 лютого 2025 року стартувала програма «Підтримка енергостійкості мікро- та малих підприємств України», в рамках якої передбачено виділення грантової підтримки від 10 до 20 тисяч євро.
Відповідний проєкт фінансується Норвезькою агенцією з розвитку співробітництва (NORAD) та Урядом Німеччини й реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit.
«Головна мета фінансової допомоги — підтримка енергостійкості мікро та малих підприємств з областей, які найбільше постраждали від руйнування енергетичної інфраструктури, шляхом надання 80 грантів у розмірі 10 000 євро мікропідприємствам та 42 гранти у розмірі 20 000 євро малим підприємствам у поєднанні з банківським кредитом», — ідеться на сайті програми.
Грантова підтримка та інвестиції
Під інвестиціями в енергостійкість підприємств для цілей програми розуміються такі заходи:
- Придбання вітчизняного та/або імпортного обладнання для виробництва та збереження електрики з відновлювальних та невідновлювальних джерел енергії (наприклад вітряки, сонячні панелі, дизельні генератори, акумулятори та інші джерела збереження енергії);
- Придбання енергоефективного обладнання згідно з каталогом, що додається;
- Фінансування робіт та/або послуг, що є супутніми та пов’язані із введенням в експлуатацію обладнання та устаткування.
Реалізація грантової програми для підприємств відбуватиметься за двома компонентами:
- мікропідприємцям будуть надані гранти у розмірі до 10 000 євро у гривневому еквіваленті та спрямовані на фінансування Інвестицій в енергостійкість.
- гранти будить надаватись суб’єктам малого підприємництва в розмірі до 20 000 євро у гривневому еквіваленті, у поєднанні з банківським кредитом для посилення стійкості господарської діяльності. Фінансова підтримка надається через чотири уповноважених банки: Ощадбанк, Банк Львів, Укргазбанк, Сенс Банк.
Читайте також: Держава покриватиме частину витрат на купівлю української техніки та енергобладнання
Як взяти участь у програмі
Подача заяв на участь у програмі триватиме до 2 березня 2025 року за попередньою реєстрацією за посиланням. Щоб стати учасником програми потрібно:
- заповнити заяву на отримання гранту та зачекати протягом 30 календарних днів на відповідь від ФРП;
- У разі отримання в особистому кабінеті повідомлення про проходження І туру — звернутися до банку, надати оригінали документів та підписати відповідні договори;
- Отримати 60% від гранту і протягом місяця закупити обладнання, роботи та послуги, а також надати банку документи щодо їх цільового використання з обов’язковою фотофіксацією.
Після підтвердження цільового використання першої частини гранту ви отримуєте наступні 40% і завершуєте фінансування своїх інвестиційних планів.
Відбір отримувачів грантів відбуватиметься в межах конкурсу, на Порталі Фонду розвитку підприємництва у період з 10.02.2025 по 02.03.2025 (включно).
З детальним описом Програми, умовами участі та термінами реалізації можна ознайомитися за посиланням: https://grantsee.bdf.org.ua.
Читайте також: Фахівці пояснили, що робити грантоотримувачу при релокації бізнесу до іншого регіону
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!