Підсумки нових сесій «ГОЛОСІВ»
Наразі неможливо мати власну думку, повністю засновану на особисто побачених-почутих фактах, про політичні та економічні процеси, що відбуваються в регіоні. Будь-яка точка зору пересічного громадянина більш чи менш формується під впливом ЗМІ. Чим більше ми симпатизуємо окремому ЗМІ, тим більше споживаємо інформації, яку воно генерує. При цьому не зважаючи на те, що з описаними фактами абсорбуємо в себе точку зору журналістів і поступово починаємо рухатися вслід за вектором їх редакційної політики.
Це був ліричний відступ перед запрошенням взяти участь в нашому проекті ГОЛОСИ. Ми надаємо вам можливість поговорити з незнайомою людиною і почути інші думки. Анонімність, яка поступово витісняється з інтернет-спілкування, в нашому проекті обов’язкова для використання. Ми намагаємося формувати пари з людей, що проживають по різні боки лінії розмежування, але подібні за віком та освітою.
Результати анкетування
Підсумкові анкети заповнили не всі учасники, тому зведення результатів може бути не зовсім об’єктивне.
Відправним пунктом для бесід нами було задане питання про доцільність відновлення торгівлі між підконтрольними і непідконтрольними територіями. Не підтримують торговельні відносини 63% респондентів, підтримують їх відновлення – 37%.
Випадкове складання пар в цей раз виявилося вдалим:
- Тільки 15% респондентів зіткнулися зі співрозмовником, який мав протилежну думку. Решта були згодні один з одним у чільному питанні.
- Жоден учасник не зважив на наявність мовного бар’єру.
- Більшість оцінило своє задоволення результатами діалогу в 6, 7, 8 балів за 10-бальною шкалою.
- Середній бал особистого ставлення до співрозмовника до початку бесіди виріс на 3 бали після її закінчення, хоча не обійшлося без пари негативних оцінок. Але основні оцінки потрапили в діапазон 5-7 балів за 10-бальною шкалою. Тільки один учасник оцінив своє ставлення до опонента в 1 бал.
- 45% анкетованих висловили бажання взяти участь у нових сесіях.
В цілому ми оцінюємо минулі сесії ГОЛОСІВ позитивно у порівнянні з попередніми. Здебільшого співрозмовники були налаштовані на конструктив, а не на тролінг. Принаймні, ті з них, хто заповнив підсумкову анкету.
Приєднуйтесь!
Ми запрошуємо вас взяти участь в нашому експериментальному проекті й стати одним з ГОЛОСІВ. Це цікавий досвід для тих, хто перебуває в пошуках нової інформації, намагається почути інших і хоче бути почутий.
Детальну інформацію про проект ГОЛОСИ можна отримати на майданчику в Фейсбуці
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
[…] Підсумки нових сесій «ГОЛОСІВ» […]
[…] Статья на украинском языке […]