Пільги на комунальні послуги виплачуються по-новому. Що змінилося

3493
коментарі відсутні

Пільги на комунальні послуги виплачуються по-новому. Що змінилося

Цього місяця мешканці Донеччини, які мають пільги на сплату комірного, отримали квитанції з повним розміром платежу. Річ у тому, що з 1 жовтня 2019 року запроваджена монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Згідно з роз’ясненнями Мінсоцполітики, ця система працює за прикладом монетизації субсидій, що розпочалася на початку цього року. Відтепер і для пільговиків відбулася зміна механізму надання знижок – пільги надаються у грошовій формі. Запроваджено два засоби надання пільг.

Виплата у готівковій формі

Пільговик отримує всі гроші за пільгу, на яку має право, в повному обсязі:

  • на свій рахунок, відкритий в установі банку, чи
  • через Укрпошту.

Після чого здійснює самостійно розрахунки за спожиті житлово-комунальні послуги (ЖКП).

Тобто пільговик отримає рахунки за ЖКП від управляючої компанії, виконавців комунальних послуг у повному обсязі, без урахування розміру пільг. У разі отримання готівки пільговик повинен сплатити спожиті послуги повністю. Видача у готівковій формі можлива лише за умови, якщо пільговик написав відповідну заяву до органу соцзахисту.

Органи соцзахисту формуватимуть щомісячно до 25 числа реєстри пільговиків і передаватимуть їх Мінсоцполітики, а міністерство, обробивши отримані реєстри, направить їх в Ощадбанк і переведе вказаному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

Виплата у безготівковій формі

У цьому випадку грошовий еквівалент пільги перераховуватиме Ощадбанк безпосередньо на рахунки виконавців комунальних послуг. Відповідно, пільговик сплачує лише частину рахунків за ЖКП, яку не було сплачено державою. Цей механізм розроблений для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до сталого алгоритму дій і не бажають його змінювати. За наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі.

Пільги у безготівковій формі здійснюються в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк веде персоніфікований облік пільговиків і коштів, які поступають на їх рахунок.

Суми пільг не змінилися

Зі зміною механізму виплати пільг порядок розрахунку залишається майже незмінним. Розмір пільги щомісячно розраховує управління соціального захисту населення. Суму пільги розраховуватимуть, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.

Пільговики можуть зекономити

Новий механізм дозволяє заощадити частину коштів і залишити їх собі. Але це залежить від того, у якій формі надається пільга: у готівковій чи безготівковій.

  1. Якщо у готівковій, то після повного розрахунку з надавачами послуг зекономлену готівку можна залишити собі.
  2. Якщо у безготівковій, то всі зекономлені кошти можна отримати лише після завершення опалювального періоду (з червня). SMS про суму зекономлених коштів надсилатиме Ощадбанк. Якщо вже є відкритий рахунок в Ощадбанку, то ці кошти автоматично будуть зараховані на нього. В іншому випадку можна його відкрити, і на нього будуть зараховані ці гроші.

Зараз Мінсоцполітики працює з 38 уповноваженими банками. Для готівкової форми виплати пільговик може обрати будь-який з них, а також доставку пільги через Укрпошту. Щоб отримати відповідний сервіс, потрібно подати заяву до управління соцзахисту (зазначивши всі банківські реквізити). Таку заяву можна подавати двічі на рік: до 15 жовтня (на опалювальний період) та до 15 травня (на неопалювальний).

Важливо! Для безготівкової форми виплат Ощадбанк є єдиним варіантом на сьогодні.

Світлана Денисенко, “Донеччина. ЗмІни”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика