По руслу Сіверського Дінця створять автоматизовану систему контролю води
Для моніторингу якості і кількості головного джерела питної води в Донецькій області створюється автоматизована система контролю основних показників поверхневих вод Сіверського Дінця. Про це Антикризовому медіа-центру повідомив начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.
За його словами, ця система є актуальною в умовах відсутності можливості проводити спостереження на непідконтрольних територіях. Розміщення автоматизованих постів вище водозаборів дозволить в сторожовому режимі спостерігати за змінами якісних показників, щоб забезпечити своєчасне вжиття заходів з попередження ризиків аварійних забруднень. Встановлення постів на відстані півтори доби добігання води по річці як раз достатньо для прийняття оперативного рішення.
«Особа увага приділятиметься так званим пріоритетним показникам, присутність яких може бути пов’язана с господарською діяльністю на непідконтрольний території, – підкреслив Сергій Трофанчук. – Перед усім, це рівень мінералізації – його підвищення свідчить про наявність хімічно активних шахтних вод. Також це моніторинг речовин азотної групи для спостереження за складом стоків з очисних каналізаційних споруд. І ще один важливий показник – вміст розчинного кисню, який показує рівень органічного забруднення річної води».
Передбачається, що автоматизовані пости спостереження мають бути оснащені сучасним високоточним обладнанням для максимально точного вимірювання рівня забруднення.
«Україна поступово імплементує європейські норми і стандарти для здійснення контролю якості водних ресурсів, – зазначив Сергій Трофанчук. – Певні кроки в цьому напрямку вже зроблені – виконано гідрографічне районування, визначено основні річкові басейни, зокрема басейн Сіверського Дінця та Нижнього Дону з органом управління в Слов’янську. Для створення автоматизованої системи контролю на всій території басейну Сіверського Дінця, в тому числі у Харківській та Луганській областях, басейновим управлінням підготовлено відповідний запит на фінансування з державного бюджету».
Як повідомив начальник управління, будуть розроблено проекти з організації чотирьох автоматизованих постів контролю кількісних та якісних показників воді на ділянках р. Сіверський Донець – Печенізьке водосховище, нижче впадіння р. Уди, смт. Білогорівка та м. Лисичанськ. Станом на 2017 рік ця система складається з 5 постів: 2 по руслу р. Сіверський Донець та 3 на річках Казенний Торець, Кривий Торець та Бахмутка.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!