Покровський район забезпечений альтернативним водопостачанням
Запущена Карлівська насосна станція, яка є частиною аварійної системи водопостачання Покровського району з населенням понад 250 тисяч чоловік. Урочисте відкриття водозабору на Карлівському водосховищі, до складу якого входить гідровузол і насосна станція, відбулося 26 червня.
Ці споруди будуть використовуватися в якості альтернативного джерела водопостачання в разі зупинки каналу Сіверський Донець-Донбас і Південнодонбаського водопроводу для Покровської фільтрувальної станції.
Від цієї станції здійснюється питне водопостачання таких населених пунктів Донецького регіону, міст: Білозерське, Білицьке, Гірник, Добропілля, Мирноград, Новогродівка, Покровськ, Селидове, Українськ; селищ міського типу: Олександрівка, Водянське, Вишневе, Желанне, Курахівка, Новодонецьке, Святогорівка, Гострий, Цукурине; сіл: Олександрополь, Ганнівка, Балаган, Беззаботівка, Григорівка, Зоряне, Водяне, Орлівка, Ласточкине, Промінь, Нововодяне, Світле, Іверське, Миколаївка, Миронівка, Петрівка, Лисівка, Володимирівка – повідомляє компанія “Вода Донбасу”.
З 2014 року, з початком бойових дій, питання відновлення альтернативного джерела водопостачання для Покровської фільтрувальної станції стало дуже актуальним.
Для відновлення Карлівського гідровузла було залучено фінансування з декількох джерел.
“Місцеві підприємства та жителі перераховували гроші на спеціально створений рахунок. Істотну допомогу надали ПАТ “Шахтоуправління “Покровське” і ПрАТ “АПК-ІНВЕСТ”. Однак зібраних коштів вистачило тільки на придбання крана-балки для монтажу обладнання”, – йдеться в повідомленні.
Далі фінансування проекту взяв на себе Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Компанія “Вода Донбасу” своїми силами виконала підготовчі роботи.
Відновлення Карлівської насосної станції почалося влітку 2017 року. В ході ремонтних робіт були відновлені насосна станція, гребля і щити для регулювання рівня води в Карлівському водосховищі, а також побудовані лінії електропередачі.
У разі необхідності води в Карлівському водосховищі вистачить приблизно на 4 місяці.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!