Поліцейський офіцер громади завжди поруч. Як це працює на ділі
Поліцейські офіцери громад на Донеччині героїчно тримають стрій та несуть службу під обстрілами та в небезпеці. Подекуди доводиться знаходити вихід у надзвичайних ситуаціях: від зупинки кровотечі до допомоги породіллю.
Зупинили кровотечу після ампутації
Раптовий обстріл посеред дня розпочався в місті Миколаївка в середні червня. Того дня на службі були поліцейські офіцери Миколаївської громади Максим Коваленко та Гаврик Дмитро. Як тільки артилерія вщухла, поліцейські вийшли зі сховища та відразу відправились до епіцентру вибухів. Ворог поцілив у п’ятиповерхівку в центрі міста, яка в 2014 році вже зазнала руйнувань під час бойових дій.
На допомогу оперативно прибули інші поліцейські – Микола Гінк, який тільки зранку звільнився зі зміни та Костянтин Міщенко з конвойної служби. Усі приступили до обстеження території та будинку, бо треба було надати допомогу постраждалим.
Від людей на вулиці поліцейські дізнались про пораненого чоловіка ,який знаходиться в своїй квартирі. Потрапити до помешкання не було проблемою – через обстріл всі двері позносило. У потерпілого була ампутована рука, він стікав кров’ю. Довелось діяти рішуче. Тим більше швидка відмовилась їхати зі Слов’янська, хвилюючись через повторення обстрілів. А чекати не було можливості, людина могла померти через втрату крові.
Усі поліцейські офіцери громад пройшли курс першої домедичної допомоги. Максим Коваленко правильно наклав турнікет, разом з колегою упевнились, що інших пошкоджень немає і чоловіка можна транспортувати. Вільний екіпаж миттєво відвіз пораненого до лікарні у Слов’янськ. Так вдалось врятувати життя людині.
Допомогли вагітній встигнути на пологи
Поліцейські офіцери Андріївської громади допомогли вчасно дістатись пологового. У жінки почались перейми, а пізно ввечері знайти машину, аби доїхати до міської лікарні, в селі не змогли. Саме тому звернулись до офіцера громади Василя Будовського.
У лічені хвилини Василь Будовський разом з напарником Артемом Тимофєєвим були біля будинку цієї родини. З собою взяли фельдшера та аптечки – раптом пологи почались би в дорозі, бо їхати до Покровська аж 90 км.
Поки швидко їхали до пологового темними прифронтовими дорогами, згадали все, що вчили на курсах домедичної допомоги. Водночас треба було контролювати безпекову ситуацію, бо найчастіше ворог завдає удари саме вночі.
До пологового встигли вчасно, жінка вже в лікарні під наглядом медиків народила хлопчика. Святослав став четвертою дитиною в родині, у нього ще троє старших братів.
Повернутись додому породілля також допомогли поліцейські офіцери громади. А також привезли набір для немовляти в якості гуманітарної допомоги.
Поліцейські офіцери Андріївської громади самі не родом з цього села. Василь Будовський – переселенець з Єнакієвого. Офіцером Андріївської громади став півроку тому. Від громади йому виділили будинок, де він оселився разом з родиною. Не так давно до нього доєднався маріупольський поліцейський Артем Тимофєєв.
Вивезли багатодітну родину з-під обстрілів
У селі Олександрівка Черкаської громади живе велика родина з 19 людей. Це вісім дорослих та 11 дітей – усі чотири покоління живуть по сусідству. Найменшій дитині – лише рік.
Виїжджати не хотіли до останнього. У двір будинку родини з 7 дітьми влучила ворожа ракета з касетними боєприпасами. У результаті – пробита хата та господарчі споруди, вщент вигоріле поле поруч. Сім’я врятувалась тільки тому, що пішли до родичів у сусідній будинок.
До того велика родина залишалась вдома, бо мала в селі домашнє господарство. Після влучання ракети худобу роздали сусідам та звернулись до поліцейських за евакуацією.
Поліцейські офіцери Черкаської громади разом із головою громади та волонтерами організували безпечний виїзд родини, а також домовилися про прихисток. Переселенців прийняла одна з громад Хмельниччини, де для великої сім’ї виділили комфортний двоповерховий будинок.
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!