Поліція Луганщини витягає людей з пекла та рятує від голоду
Їдуть рятувати цивільних, а навколо все палає – так нині проходить служба співробітників Національної поліції Луганської області. З ризиком для власного життя поліція Луганщини й досі здійснює евакуаційні рейси та привозить місцевим, які відмовляються виїжджати, воду та їжу.
Втім ситуація стає все загрозливішою. До Сєвєродонецька дістатись вже неможливо, тому зараз намагаються врятувати жителів тих міст, куди також підбираються російські окупанти. Мешканців Лисичанська та навколишніх селищ розшукують під завалами будинків, знаходять в укриттях, щоб забрати та перевезти у безпечні місця.
Поліція Луганщини, окрім своїх прямих обов’язків, продовжує виконувати гуманітарну місію у буремному регіоні. Попри невщухаючий вогонь з боку окупаційних військ, відсутність режиму «тиші» та не відкриття «гуманітарних коридорів», поліцейськими проводять евакуацію та доставляють продуктові набори.
Страшно їхати, а ще страшніше залишатися
Лисичанськ та околиці міста нині перебувають під постійним вогнем. Ворог руйнує житлові будинки цілими вулицями, щодня гинуть місцеві мешканці. Перед реальною загрозою, що є зараз, люди нарешті зголошуються евакуюватись.
Понад півсотні цивільних днями вдалося вивезти з Лисичанська та Привілля. «Попри обстріли, палаючі будинки, які, в буквальному сенсі, складаються на очах, зруйновані автошляхи та сковуючий страх в очах цивільних, поліцейські, військовослужбовці, рятувальники, представники військової адміністрації та волонтери врятували ще 52 мешканців Луганщини», – повідомила прес-служба Поліції Луганської області.
«Оце одна залишилася, й нікуди діватись. То сусіді допомагали, а тепер вони надумали виїжджати, тож і я наважилася», – через хворі ноги літня жінка з трудом усаджується у поліцейську автівку. Весь час вона не хотіла покидати свій дім, сподіваючись на диво, що ворог відступе, що все минеться – але ж не сталося.
Утім є такі родини з маленькими дітьми, які вперто не хочуть виїжджати. Поліцейські вмовляють людей, що залишаються: «Подумайте про дітей. Бачте, як тут небезпечно становиться. Чого малі повинні чути оці страшні звуки та жити тут у постійному страху?».
Іноді людей знаходять раптово, бо вони ховаються в укриттях і не знають, що проводиться евакуація. Так, під час патрулювання Привілля, поліцейські виявили у бомбосховищі людей, які хотіли виїхати, але не знали, як це зробити. Поліцейським довелось тричі повертатися, аби евакуювати всіх, хто переховувався у приміщені.
«Ми вас будемо кожен день чекати та виглядати»
Місцеві мешканці, які відмовилися покидати регіон, перебувають у власних домівках без важливих для життєзабезпечення комунікацій: без водопостачання, газу, електрики та мобільного зв’язку. Також зачинені місцеві продуктові магазини та аптеки. А якщо б вони й працювали, то купувати було б ні за що – у Лисичанську не працює ані жодного банкомату, ані поштового відділення. Хоч людям і нараховують пенсії та соціальні виплати, втім зняти з карток вони їх не можуть.
Тому отримати необхідні речі вони можуть лише у вигляді гуманітарної допомоги, яку якимось дивом, попри власну небезпеку, їм завозять ззовні.
Як допомагає мешканцям поліція Луганщини
Поліцейські намагаються охопити всі райони Лисичанська, у тому числі й віддалені, де залишилося чимало місцевих. Привозять харчові набори, питну воду, а також засоби гігієни та памперси для немовлят. Так, тут під постійними обстрілами, у напівзруйнованих будинках не живуть, а виживають сім’ї з дітьми та вагітні жінки. Їх небагато, але вони є.
«Хлопці, ми вам дуже вдячні, що ви нас не забуваєте, що приїжджаєте до нас. Ми хоч що-небуть поїмо, а не той посівний горох. Приїжджайте ще, ми вас будемо кожен день чекати та виглядати. Дякуємо вам за все», – не стримує сліз жителька району Склозаводу у місті Лисичанськ.
Робота з доставляння гуманітарних вантажів не припиняється ні на день. Щодня продовольчі набори привозять у той чи іншій район Лисичанська. Поліцейські допомагають людям розгрузити вантаж та донести до домівок.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!