Польська, вірменська чи китайська – друга іноземна мова в краматорських школах

6307
коментарі відсутні

Польська, вірменська чи китайська – друга іноземна мова в краматорських школах

В якості іноземної мови школярі вивчають, зазвичай, англійську. Проте в учнів Краматорських шкіл вибір дещо більший: німецька, французька, польська, вірменська. А з наступного року може з’явитися навіть китайська.

Англійську мову в школах вивчають з першого класу. Та цим не обмежуються: ще в 2013 році Міносвіти анонсувало обов’язкове вивчення другої іноземної мови з 5 класу. В деяких школах почали запроваджувати цю практику. Але виявилися проблеми:

  • більшість дітей та батьків були не готові до подібного навантаження;
  • в школах не вистачає педагогів, які могли б якісно викладати другу іноземну мову. Адже більшість вчителів іноземної, хоч і вивчають у вишах декілька мов, але здебільшого спеціалізуються на якійсь одній.

Але це не означає, що школи відмовилися від другої іноземної мови. Зазвичай, ці години віддають для вивчення російської мови.

 

В яких школах вивчають німецьку, французьку та польську

 

У Краматорську другу іноземну мову вивчають далеко не в усіх школах:

  • Німецьку мову викладають в школах №№ 2, 12, 18, 21, 24, ліцеях №№4, 8 та в КУГ. Причому не в усіх класах. Наприклад, в ліцеї №4 “Успіх” німецьку вивчають в 5-6 класах – наразі її опановують 190 учнів. В школі №18 німецьку викладають в 5-9 класах – її опановують 177 учнів. Але це найбільша кількість. В той час як в школі №2 серед 5-9 класів німецьку вивчають 52 учня. А в школі №12 цей предмет є лише у одного класу.
  • Французьку мову вчать в школах №№ 3, 11, 1 та в ліцеї №35. Найбільше уроків французької в 11 школі – там її проходить 175 учнів 5-9 класів. Найменше – в школі №1. За словами директорки навчального закладу Олени Кушниренко французьку наразі вивчають тільки учні 9-А класу. Але ці школярі не вчать англійську. Оскільки вчитель французької з наступного року йде на пенсію, тим учням, які продовжать навчання в старшій школі, доведеться швидко опановувати нову для них іноземну мову.
  • Польську мову наразі викладають тільки в школі №22. Але тут це факультатив, на кшталт безкоштовного гуртка – його учні відвідують за бажанням. Директорка Наталія Малахова відмітила, що зараз польську тут вивчають учні 8 та 10 класів. Ці заняття додатково веде вчитель української мови та літератури.
  • Вірменську мову в якості додаткових занять проводять в школі №1. І це єдиний заклад, де на додатковий факультатив готові приймати не тільки дітей цієї школи, а й району. За словами директорки школи №1 Олени Кушниренко, для викладача вірменської мови віддали години по округу. Тому бажаючі вивчати вірменську можуть доєднатися до цього гуртка.

З наступного року в Краматорську можуть ввести ще й вивчення китайської мови. Принаймні такі плани озвучує директорка ліцею №4 “Успіх” Ірина Каракулова. За її словами, володіння різними мовами надасть учням ліцею конкурентні переваги та дозволить вступити до кращих вишів, а потім і отримати високооплачувану роботу.

 

Наталія Боровська, “Донеччина. ЗмІнИ”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика