Портрет Донеччини в цифрах

6208
коментарі відсутні

Портрет Донеччини в цифрах

Аналізи результатів соціологічних опитуваннь* показують, що мешканці Донеччини  ситуацію по країні та області оцінюють гірше, ніж по своєму місту або селу.

Загальні очікування серед жителів області скоріше негативно-нейтральні. Опитані  частіше інших громадян очікують погіршення ситуації в країні.

Переважна більшість мешканців області вважає, що війна на Сході України – основна загальнодержавна проблема. Серед соціально-економічних проблем названі низькі зарплати і пенсії. Інфляція на рівні особистості більш гостро відчуваються в сільській місцевості, а також у Маріуполі. У містах частіше заявляють про проблему підвищення тарифів на комунальні послуги і несприятливи умови для розвитку малого та середнього бізнесу.

ЦИФРИ

4% оцінили політичну ситуацію в країні як спокійну, в області ця цифра вдвічі більша – 8%, а в своєму місті чи селі – 27%.

Напруженою ситуацію в країні і області бачать майже 48%, критичною – близько 40%.

Оцінки стану справ власного міста чи села дещо кращі: напруженою ситуацію бачать 40% опитаних, критичною – 25%.

45% опитаних вважають, що стан справ в Україні не зміниться в наступному році.

18-24% опитаних вважають, що він погіршиться. 14-19% мають оптимістичні очікування щодо майбутнього.

Майже 40% висловили бажання зайнятися власною справою. У той же час 49% мають протилежні думки.

Серед тих, хто висловив бажання відкрити власну справу, 33% відзначили, що хотіли б займатися торгівлею. 19% – бізнесом в сфері розваг і відпочинку, по 14-15% – в туризмі, будівництві, по 10-11% – у сфері індустрії краси та здоров’я, громадського харчування, а також фермерства.

3-5% бачать високий економічний потенціал розвитку України, області і свого міста або села в найближчі 5-10 років. Близько 30% оцінюють його на середньому рівні. Більше третини опитаних бачить низький потенціал, а 15-17% взагалі не бачать жодних можливостей для економічного зростання, як в Україні, так і на місцях.

53% опитаних відчувають гордість за те, що вони є громадянами України. 29% говорять про зворотнє. Дещо більшу гордість опитані відчувають за те, що є жителями своєї області (67%) і свого міста чи села (72%). Найчастіше предметом гордості за свій регіон опитані вибирали його природу (33%) і історію (29%). Спортивними досягненнями пишаються 27%, промисловістю і місцевими жителями – по 26%, природними ресурсами регіону – 23%, видатними людьми регіону – 20%, традиціями – 17%, культурою і мистецтвом – 14%, пам’ятками – 12%.

64% вважають себе однозначно або скоріше щасливими людьми. У той же час, 29% – протилежної думки. Частіше про особисте щастя говорили жителі сіл, молодші і заможні опитані. З іншого боку, 32% – представники старшого віку і 41% в категорії малозабезпечених вважають себе нещасливими.

За останній рік зросла кількість тих, хто висловив бажання працювати за кордоном – з 21% до 35%. 58% з них в майбутньому готові інвестувати зароблені кошти у відкриття власної справи в Україні, 34% – не готові. Рівень міграційних настроїв вище серед молоді – 57%, і у більш заможних опитаних 46%.

37% – за надання російській мові статусу державної, ще 30% – підтримують надання їй статусу офіційної в окремих регіонах. 31% вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною.

32% вважають Росію країною-агресором по відношенню до України. У той же час 51% – протилежної думки. Ще 17% не визначилися з відповіддю.

За останній рік зросла кількість тих, хто підтримує вступ України до Європейського Союзу – з 25% до 30%. У той же час кількість противників не змінилося – 48%.

Збільшилася кількість противників вступу України в НАТО – з 56% до 62%.

Тих, хто виступає за вступ України до Північноатлантичного Альянсу – 18% (у 2017 – 21%).

Серед різних напрямків зовнішньоекономічної інтеграції 42% виступають за рівновіддаленість України від РФ і Заходу (в 2017 – 39%).

Водночас майже 22% виступають за вступ до ЄС, приблизно стільки ж за Митний союз.

Портрет Донеччини в цифрах - Фото №1

Портрет Донеччини в цифрах - Фото №2

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

…………………………………………………………

*Соціологічною групою «Рейтинг» у рамках проекту «Портрети регіонів» з 16 листопада по 9 грудня 2018 було проведено опитування серед жителів Донецької області. Всього в дослідженні, проведеному методом особистого інтерв’ю, взяло участь 1600 респондентів. Вибірка сформована з урахуванням вікової та гендерної структури області з урахуванням типу поселення. Похибка становить не більше 2,4%.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика