Портрет солдата. Віка Ясинська презентувала свою фотовиставку в Костянтинівці
”Я, як журналіст, не тільки пишу, але ще й знімаю фото до своїх статей, тому задум так і виник. Перша експозиція була у два рази менша, на ній була представлена 21 робота, яка у 2015 поїхала до Америки. На сьогоднішній день, в Україні я представляю близько 40 робіт. На них добровольці, воїни АТО, звичайні українські чоловіки”, – розповіла авторка виставки Віка Ясинська.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Психологічний тренінг для сімей учасників АТО
24-25 листопада в Дніпропетровській облдержадміністрації проходитиме безкоштовний психологічний тренінг. Приєднатися до зустрічі запрошують членів сімей бійців АТО й тих, чиї рідні потрапили в полон або зникли безвісті. Про це повідомила начальник управління з питань учасників АТО Дніпропетровської ОДА Наталія Шуліка.
«Це не перший тренінг, який проводиться в облдержадміністрації. Тут вже розповідали, як побороти емоційне вигорання та подолати стреси, – розказала Наталія Шуліка, – Такі зустрічі організовуємо не лише для АТОвців, а й для їхніх рідних. Сім’ям захисників України також вкрай важлива підтримка, адже вони страждають не менше, ніж самі військовослужбовці».
Під час психологічного тренінгу відбудуться як теоретичні так і практичні заняття. Тренери навчать долати стрес за допомогою тілесно-орієнтованих практик – правильного дихання, спеціальних фізичних вправ. Тому бажано, щоб відвідувачі мали зручний одяг.
«У людей, котрі пройшли війну, змінюється система цінностей, – розказала тренер, співзасновник ГО «Об’єднання тілесно-орієнтованих терапевтів «Баланс» Олеся Ольховик. – Ми навчаємо ресурсним технікам: як допомогти собі та хлопцям, як налагодити комунікацію. Часто родина не усвідомлює всю глибину проблеми і тому не завжди може з розумінням зустріти своїх близьких, які повертаються додому».
Тренінг проходитиме 24-25 листопада у Дніпропетровській облдержадміністрації з 11:00 до 17:30. Реєстрація за посиланням.
Телефон для довідок: 068 679 89 61.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
АТОвці навчаються – отримують сучасні спеціальності
Друга група воїнів АТО та членів їхніх сімей безкоштовно здобула сучасну спеціальність – менеджер з енергоефективності. Навчались три місяці у Національній металургійній академії Дніпра. Сертифікати отримали понад 40 людей.
«Безкоштовні курси з енергоефективності для наших захисників та їхніх рідних організували за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії. Навчання пройшла вже друга група слухачів – понад 40 людей. Вони отримали сучасну затребувану спеціальність. Це допоможе їм знайти нові захоплення та роботу», – зазначила начальник управління з питань учасників АТО ДніпроОДА Наталія Шуліка.
АТОвці та члени їхніх родин навчались протягом трьох місяців. Заняття проходили тричі на тиждень у Національній металургійній академії. Поєднували теорію та практику. Випускники курсу тепер знають, чому будівля може втрачати забагато тепла, як заощадити енергію, модернізувати систему опалення та утеплити приміщення.
«За ці три місяці ми стали справжніми друзями», – сказала сестра зниклого безвісти військовослужбовця Вікторія Солодухіна.
«Атмосфера на заняттях була приємна. Ставили багато питань, адже серед нас люди з різним досвідом – і життєвим, і професійним, – розповів учасник АТО Олексій. – Спеціалізація дуже цікава. Хотілось би застосувати вивчене у професійній діяльності».
Слухачі курсу отримали кваліфікаційне посвідчення державного зразка, загальний сертифікат університету NORD, диплом Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Норвегії.
Наступний набір на курси – у вересні. Всі довідки – у Центрі допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА. Телефон: (056) 742 86 62.
Тим часом ще тридцять бійців почали опановувати офісне програмування та веб-дизайн. Всі заняття – безкоштовні. Навчання відбуватиметься у Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка». Всього – сто годин теорії та практики протягом трьох місяців. Заняття – два рази на тиждень.
«Я викладаю в групі веб-дизайну, у якій вивчатимемо побудову веб-сторінок та додатків. В результаті слухачі зможуть створювати власні комп’ютерні програми. Ці знання можна використовувати як в любительських цілях, так і в професійних, – сказав викладач Сергій Приходченко. – Після завершення курсу кожен учень групи отримає сертифікат молодшого розробника веб-сторінок. Зараз це достатньо затребувана спеціальність. Комп’ютерні компанії із задоволенням приймуть їх на роботу».
АТОвець Олексій Лях демобілізувався у 2015 році і вже встиг закінчити один курс навчання: «Я навчався на курсах англійської. Мені все сподобалось. Зараз зацікавився програмуванням. Можливо, це стане моїм хобі. Я пробую себе в різних напрямках. Такі курси – це можливість пізнати щось нове, поставити нові цілі перед собою».
Вперше ДніпроОДА організувала IT-курси у вересні 2015 року. З того часу навчання пройшли понад 300 бійців АТО. Новий набір на курси – вже у вересні. Всі довідки – в управлінні з питань учасників АТО ДніпроОДА. Телефон: 068 679 89 61.
«Маємо допомагати нашим захисникам повернутися до мирного життя. На Дніпропетровщині організовуємо для АТОвців різні майстер-класи, тренінги та безкоштовні навчальні курси. Пріоритетні напрямки – енергоменеджмент, англійська та IT. Учасники АТО здобувають корисні навички, знаходять нові захоплення та роботу, – розповів Валентин Резніченко. – Заняття з IT проходять в Дніпрі та Кривому Розі, незабаром стартують у Нікополі».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій
Кому та навіщо надається статус, куди звертатись та які документи подавати, як задокументувати злочин проти дитини – відповіді на ці питання містяться в Законі України “Про охорону дитинства” та в постанові Уряду “Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів“ від 5 квітня 2017 року № 268.
Хто є дитиною, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів?
– дитина, яка внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту отримала поранення, контузію, каліцтво, зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалася до участі у військових формуваннях або незаконно утримувалася, у тому числі в полоні.
Навіщо дитині статус?
Законом України “Про охорону дитинства” визначено, що діти, постраждалі внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту, отримують відповідний статус за рішенням органу опіки та піклування. За міжнародними стандартами таким дітям забезпечуються наступні гарантії: захист дітей в сім’ї; гарантії необхідного догляду і допомоги; доступність харчування, медичного обслуговування та освіти; заборона тортур, жорстокого поводження або невиконання обов’язків по відношенню до дітей; заборона смертної кари; збереження культурного середовища дитини; захист в разі позбавлення волі; надання гуманітарної допомоги і доступ гуманітарних організацій до дітей під час збройних конфліктів.
Куди звертатись з приводу надання статусу?
Для дитини, яка має довідку переселенця – в службу у справах дітей за місцем взяття на облік ВПО;
Для дитини, яка не є переселенцем, але проживає на території, де проводилась антитерористична операція – в службу у справах дітей за місцем проживання або перебування.
Увага! Заявник подає документи до служби у справах дітей, яка безпосередньо веде справу, проте рішення приймає орган опіки та піклування виконавчого органу відповідної місцевої ради.
Якщо дитина залишилася без батьківського піклування, а догляд за нею тимчасово здійснюється родичами або іншими особами (сусідами, знайомими), – документи для прийняття рішення щодо такої дитини готуються службою у справах дітей за місцем виявлення дитини.
Хто може звернутись від імені дитини?
Законний представник: батьки, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікун, піклувальник та інші особи в передбачених законом випадках;
У разі переміщення дитини без законних представників: родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування.
Чи може дитина звернутись самостійно до служби у справах дітей?
Так, за умови досягнення 14 років
Документи, які необхідно подати:
Звертаємо увагу, що разом із копіями подаються оригінали документів:
- Заповнену заяву про надання дитині статусу
! Заява не має офіційно затвердженої форми та заповнюється довільно. В ній слід повідомити про обставини та час, за яких дитині заподіяно шкоду внаслідок збройного конфлікту
- Копію свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини
! Тобто якщо дитина вже має ID-картку, можна надати її копію замість свідоцтва
- Копію документа, що посвідчує особу заявника:
Особа, яка звертається від імені дитини, має надати оригінал та копію одного з наступних документів: паспорту; закордонного паспорту; дипломатичного паспорту України; службового паспорту; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну; тимчасового посвідчення громадянина України; посвідчення водія; посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; посвідки на постійне проживання; посвідки на тимчасове проживання; картки мігранта; посвідчення біженця; проїзний документ біженця; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; проїзний документ особи, якій надано додатковий захист.
- Якщо дитина проживає/перебуває в закладі охорони здоров’я, навчальному або іншому закладі – копію документу, який підтверджує факт зарахування дитини
- Копію документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником, або повноваження представника органу опіки та піклування.
Наприклад: для батьків дитини достатньо свідоцтва про народження дитини та паспорта громадянина; для баби або діда слід додатково надати копію свідоцтва про народження матері/батька дитини
- Копію довідки переселенця дитини АБО документа, який підтверджує місце проживання/перебування дитини в зоні АТО
! Місце проживання внутрішньо переміщеної особи підтверджує довідка переселенця.
! Місце проживання дитини в зоні АТО підтверджує довідка про реєстрацію місця проживання, яка видається органом реєстрації.
Доказами місця проживання також можуть слугувати наступні документи: витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, документи про право власності батьків або дитини на рухоме або нерухоме майно, свідоцтво про базову загальну середню освіту дитини або атестат про повну загальну середню освіту, документ про професійно-технічну освіту, табель успішності, учнівський квиток, медичні документи, свідоцтво про народження дитини
! Якщо дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, не має свідоцтва про народження та ID-картки, документів, що підтверджують повноваження її законних представників та документів, які підтверджують її місце проживання, ці дані можуть бути встановлені її законним представником або самою службою у справах дітей шляхом відповідного звернення до Мінсоцполітики.
- Копії заяв про вчинення кримінального правопорушення щодо дитини ТА про залучення дитини до кримінального провадження як потерпілої або визнання дитини потерпілою, зареєстровані в установленому порядку у відповідних правоохоронних органах
! Якщо законний представник дитини ще не звертався до поліції з приводу кримінального правопорушення, скоєного щодо дитини, то це слід зробити якомога скоріше. При цьому законний представник дитини має звернутись письмово із заявою про визнання малолітньої (до 14 років) або неповнолітньої (до 18 років) особи потерпілою.
Заяву про вчинення злочину можна подати до будь-якого органу поліції на контрольованій території України, незалежно від місця та часу скоєння злочину, кількості доказів на підтвердження злочину. Зазвичай облік таких заяв та повідомлень проводиться уповноваженими працівниками чергових частин органів поліції.
Про скоєння злочину можна повідомити також телефоном за номером “102”. Представник поліції, який здійснює особистий прийом громадян, зобов’язаний оформити протокол усної заяви особи та зареєструвати заяву в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події
Слідчий зобов’язаний не пізніше 24 годин після подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення внести ці відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – ЄРДР) та розпочати розслідування.
- Копію витягу з ЄРДР про відкриття кримінального провадження за вказаною заявою про вчинення злочину щодо дитини
! Відповідний витяг з ЄРДР видається заявнику (законному представнику дитини) за його вимогою.
- Копію висновку експерта за результатами судової експертизи, проведеної в ході досудового розслідування в кримінальному провадженні, яка встановлює факт отримання дитиною поранення, контузії, каліцтва, зізнання фізичного, сексуального, психологічного насильства внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів
! Висновок експерта є обов’язковим для надання тільки, якщо дитина отримала поранення, контузію, каліцтво або зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства. Висновок експерта не вимагається у випадку, якщо дитина повідомляє про те, що була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань, незаконно утримувалася, у тому числі в полоні.
Експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження АБО за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Зокрема, слідчий або прокурор зобов’язані звернутися до експерта для проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень та встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо статевих зносинах з особою, яка не досягла статевої зрілості.
Скільки часу розглядається справа?
Рішення щодо надання статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з моменту реєстрації заяви.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Перше в Україні управління з питань учасників АТО
Ще більше проектів для підтримки АТОвців та їхніх родин. Це стало можливим після створення в Дніпропетровській облдержадміністрації управління з питань учасників АТО. Такий підрозділ – перший в Україні. Про це, з посиланням на голову ДніпроОДА Валентина Резніченка повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
«Підтримуємо і АТОвців, і членів родин загиблих бійців. Три роки тому створили консультативний орган – центр допомоги бійцям АТО, який втілив понад 70 проектів. Там допомогли сотням бійців відновити здоров’я, знайти нову справу до душі, вивчити іноземну. Створене управління зможе реалізувати ще більше задумів для соціальної адаптації захисників», – цитує прес-служба Валентина Резніченка.
Управління з питань учасників АТО в ДніпроОДА – перше в Україні. В інших областях бійцям допомагають служби соцзахисту.
«До кінця року Уряд планує створити Міністерство ветеранів, і такі управління з’являться по всій Україні. Тож, ми йдемо на крок попереду і вже сьогодні готуємо нові проекти для соціальної підтримки АТОвців та їхніх родин», – додав очільник адміністрації області.
У планах – і безкоштовний відпочинок дітей та дружин загиблих бійців, і нові басейни та тренажерні зали для ветеранів.
«Хочемо створити сектори допомоги АТОвцям і в райдержадміністраціях. Раніше цими питаннями на місцях займалися волонтери», – розповіла начальник управління з питань учасників АТО Наталія Шуліка.
У штаті управління – 13 працівників. Адреса: м. Дніпро, пр. О. Поля, 1. Телефон – 0686798961.
Загалом у Дніпропетровській області – близько 23 тисяч учасників АТО та понад 1,1 тисячі членів родин загиблих.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Новий сезон патріотичних екскурсій
Розпочався новий сезон патріотичних екскурсій «Шляхами героїв». Планується, що цьогоріч їх відвідають вдвічі більше дітей, ніж у 2017-му – майже 12 тисяч школярів. Про це повідомляє прес- служба ДніпроОДА. Старшокласники зі всієї області побувають у військовій частині, Музеї АТО та на Алеї пам’яті.
«Тури «Шляхами героїв» організували у 2017 році, тоді їх відвідали майже 6 тисяч десятикласників. Нині після зимової перерви відкрили новий екскурсійний сезон», – цитує прес-служба голову ДніпроОДА Валентина Резніченка.
Патріотична екскурсія триває цілий день. Спочатку школярі відвідують військову частину. Там спілкуються із захисниками, відпрацьовують стрибки із парашутом. Дітям показують справжню військову техніку та пригощають їх солдатською їжею. Далі старшокласники відправляються до Музею АТО, на Алею пам’яті та відвідують Центр допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА.
«Гіди на екскурсіях – це волонтери та АТОвці, які розповідають емоційно та від душі. Вони, як ніхто інший, можуть відповісти дітям на питання: чому потрібно захищати Батьківщину. Говорять про військових, медиків, капеланів, волонтерів, які разом і є стрижнем України. Після екскурсій діти розуміють: гідно живучи, вони також можуть стати частиною української броні», – поділився радник голови ДніпроОДА Юрій Фанигін.
Цьогоріч всім відвідувачам екскурсій пропонують взяти участь у конкурсі. Для цього в соціальну мережу «Інстраграм» потрібно викласти фото, зроблене під час туру з хештегом #шляхамигероїв. Наприкінці року визначать найкращу світлину.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!