Порядок у краматорських селищах забезпечать свої «шерифи» – поліцейські офіцери

4518
коментарі відсутні

Семеро поліцейських вишикувалися, тримаючи рушниці

Поліцейські офіцери громад – шерифи – нестимуть службу в Ясногірському, Шабельківському, Красноторському та Біленьківському старостатах Краматорської територіальної громади. У кожному з них створені поліцейські станції – службові приміщення, в яких правоохоронці перебуватимуть та прийматимуть громадян. Поліцейські забезпечені автомобілями «Рено Дастер» та помповими пневматичними рушницями.

І хоча поліцейські вже протягом місяця працюють на своїх територіях, офіційний старт проєкту був даний 21 грудня у селищі Шабельківка.

Читайте також: Свої шерифи: як на сході України з’явилися поліцейські офіцери громади

 

Свої для своїх

 

«Цього проєкту ми чекали давно, тим паче, що на нашій території проживають багато самотніх літніх людей, які часто потерпають від крадіжок. Тепер, коли два поліцейських офіцера будуть нести службу безпосередньо у нашому старостаті та будуть знаходитись на зв’язку цілодобово, мешканці почуватимуться у безпеці», – зазначила Світлана Бабакова, староста Шабельківського старостинського округу Краматорської територіальної громади.

Поліцейська станція обладнана в адмінбудівлі старостату, на першому поверсі з окремим входом. Тут два робочих місця, оснащених комп’ютерами, кімната відпочинку та санвузол. Тут нестимуть службу Денис Білоусов і Олександр Шнурко (на фото).

 

Порядок у краматорських селищах забезпечать свої «шерифи» – поліцейські офіцери - Фото №1

 

Протягом місяця поліцейські офіцери знайомилися з жителями старостату. Вони були присутні на загальних зборах, також доєдналися до групи «Шабельківка» у соцмережі. І вже були випадки, коли їм доводилося оперативно реагувати на повідомлення.

«Ми бачимо, що ці хлопці активні, вони зважено підходять до розв’язання спорів і головне – горять бажанням працювати», – додала Світлана Бабакова.

Місцеві мешканці радіють, що на їх території постійно працюватимуть правоохоронці.

«Нам хочеться, щоб був порядок. Ось, наприклад, ми живемо на краю селища. У разі чого навряд чи швидко дочекаємось поліцейського з міста. Зараз, коли поліцейські знаходяться поруч, нам набагато спокійніше», – поділилася своєю думкою Ганна Іванівна, жителька Шабельківки (на фото).

 

Порядок у краматорських селищах забезпечать свої «шерифи» – поліцейські офіцери - Фото №2

 

На відміну від звичайних, поліцейські офіцери громади завжди на зв’язку. Тепер не треба телефонувати на 102, щоб повідомити про правопорушення, а можна відразу подзвонити своєму «шерифу». Номери мобільних телефонів поліцейських офіцерів громад не є таємницею. Навпаки, вони самі роздають свої візитівки під час знайомства з жителями громади, їх контакти оприлюднені на інформаційних дошках та на офіційних сайтах старостатів.

 

Співпраця громади та Нацполіції

 

Краматорська громада – двадцята в Донецькій області, яка долучилася до проєкту «Поліцейській офіцер громади». За кошти місцевого бюджету були закуплені чотири автівки та обладнано чотири приміщення поліцейських станцій. На це було виділено 3,6 млн грн.

 

Порядок у краматорських селищах забезпечать свої «шерифи» – поліцейські офіцери - Фото №3

Робочі місця поліцейських обладнані оргтехнікою

 

Ще три автомобілі придбані Міністерством внутрішніх справ. Кросовери «Рено Дастер» укомплектовані бензопилою, тактичним ліхтарем, набором інструментів, засобами для буксирування авто та аптечкою для надання першої домедичної допомоги.

 

Порядок у краматорських селищах забезпечать свої «шерифи» – поліцейські офіцери - Фото №4

Автівки для поліцейських офіцерів старостатів Краматорської громади

 

Зарплату та формений одяг поліцейським офіцерам громади забезпечує Міністерство внутрішніх справ, а паливно-мастильні матеріали для службових автівок закуповуються на паритетних засадах із місцевими громадами. 

Краматорський міський голова Олександр Гончаренко повідомив, що у 2023 році планують для офіцерів громади закупити службове житло за місцем несення служби, щоб ще більш наблизити поліцейських до місцевих мешканців. А згодом передати його у власність тим поліцейським, які сумлінно нестимуть службу, без скарг і нарікань збоку громади.

 

Поліцейські офіцери працюють на попередження правопорушень та реагування

 

Щоденна робота поліцейських громади спрямована на профілактику правопорушень, але якщо на території громади скоєний злочин, поліцейський офіцер громади має виїжджати на місце події разом зі слідчою групою.

«Серед головних повноважень – превентивна робота з особами, які перебувають на обліку, профілактична робота з дітьми та молоддю, документування правопорушень і складання адміністративних протоколів, забезпечення безпеки дорожнього руху тощо», – повідомила Яна Ходченко, начальниця сектору взаємодії з громадами управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції в Донецькій області.

Широкий спектр повноважень у поєднанні з постійною присутністю поліцейських у громаді, серед людей, є запорукою безпеки в цілому та почуття захищеності кожного мешканця.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика