Послуга грошової допомоги для ВПО доступна тепер на порталі «Дія»

5448
коментарі відсутні

Скрін екрану з порталу дія

Міністерство цифрової трансформації 8 лютого 2022 року запустило на порталі «Дія» нову послугу для внутрішньо переміщених осіб. Умовно її можна назвати «Е-грошова допомога ВПО без зміни даних».

Тепер, щоб подати заявку на продовження отримання грошової допомоги, переселенцям не потрібно буде кожні шість місяців ходити по інстанціях з купою паперових документів. Віднині дана послуга доступна онлайн, через портал «Дія». Аналогічним чином надана можливість подавати електронну заявку на припинення такої допомоги.

Нові зручності для внутрішньо переміщених осіб були анонсовані Міністерством цифрової трансформації України на Diia Summit. «Ця дуже важлива послуга скоротить багато зайвих візитів для людей, які потребують підтримки, а не постійного ходіння до держорганів, як було до цього», – зауважив очільник відомства Михайло Федоров.

 

Продовження та припинення грошових виплат онлайн

 

Адресна грошова допомога надається ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі – на оплату житлово-комунальних послуг. За законом, виплати призначаються на строк, що не перевищує шість місяців з дня подання заяви. Тобто переселенцям доводиться щопівроку збирати документи для того, щоб продовжити призначення грошової допомоги чи повідомити про зміни та припинити її.

Відтепер продовжити або припинити отримання грошових виплат можна буде за електронною заявою. Якщо в родині відсутні зміни, що можуть впливати на призначення допомоги, її можна пролонгувати за декларативним принципом в електронній формі, засобами порталу «Дія». Для цього потрібно зазначити в заявці про відсутність змін, підписати її електронним підписом та надіслати.

На призначення адресної грошової допомоги ВПО впливають такі чинники:

  • зміни в складі сім’ї;
  • зміна даних, що підтверджують особу;
  • зміна фактичного місця проживання;
  • отримання родиною у власність житла в інших регіонах, що не належать до тимчасово окупованих територій або ліній зіткнення;
  • заявник або члени його сім’ї володіють коштами, сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму (на 01.01.2022 р. – 59825 грн);
  • заявника або члена його сім’ї взято на повне державне утримання;
  • звільнення заявника або працездатного члена його сім’ї та надання їм статусу безробітного.

Також нова послуга надає можливість переселенцям подати онлайн заяву про припинення грошової допомоги. Для цього достатньо зайти на портал «Дія», заповнити заявку, підписати її електронним підписом та надіслати. Далі заяву передадуть на розгляд уповноваженому органу.

В обох випадках (щодо продовження чи припинення виплат), заявника проінформують про результат через електронні засоби комунікації, у тому числі через портал «Дія». Таким чином переселенцю не доведеться кожні шість місяців подавати в паперовому вигляді дані, які в нього не змінювалися та є у розпорядженні органів соцзахисту. Люди зможуть просто ініціювати продовження послуги, на яку вони мають право.

 

Законодавче підґрунтя

 

Впровадженню нової послуги передувала Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Даним документом, що був ухвалений 3 листопада 2021 року, внесені зміни у нормативні акти, які дозволили через портал «Дія» подавати електронну заяву на продовження грошової допомоги за відсутності змін, або на припинення такої допомоги. Тепер, через чотири місяці, електронну послугу втілено у життя.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»  


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика