Потрібна координація дій для впровадження децентралізації на Донеччині
Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування провів «День відкритих дверей», під час якого напрацьовувались шляхи спільної роботи усіх державних і недержавних установ, що впроваджують реформу децентралізації та створення в Донецькій області об’єднаних територіальних громад.
В обговоренні взяли участь представники Програми розвитку ООН, регіональних відділень Асоціації міст України, Української асоціації районних та обласних рад, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.
«2018 рік буде вкрай важливим для реформування, оскільки найближчим часом в країні відбудуться вибори всіх рівнів влади. До того часу реформа децентралізації базового рівня має бути завершена, – зазначив директор Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Артем Вівдич. – За об’єктивними причинами на Донеччині досить складно проводити реформу, тому зусилля всіх профільних установ повинні бути спрямовані на зміну підходів і комплексне вирішення питань децентралізації на проблемних територіях».
За словами Артема Вівдича, продовж цього року Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування працюватиме над виконанням наступних завдань:
- Сприяння створенню об’єднаних територіальних громад, особливо тих, де не були оголошені вибори через небезпеку.
- Опрацювання можливості створення ОТГ без проведення виборів.
- Законодавчі ініціативи щодо участі військово-цивільних адміністрацій в реформі децентралізації.
- Вирішення питань підпорядкування населених пунктів, сприяння роботі Донецької облдержадміністрації в цьому напрямку.
- Поширення міжмуніципального співробітництва – дієвого інструменту для розвитку ОТГ і тих громад, що ще не об’єднались.
- Забезпечення безпеці у громадах, організація цивільного захисту населення.
Експерти Центра працюватимуть за своїми напрямками, а саме – допомога у створенні виконавчих органів ОТГ і підготовці кадрів, стратегічне планування, фінансове консультування та написання проектів розвитку громад, налагодження ефективних засобів комунікації між місцевою владою та населенням.
Донецький регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування працює за підтримки програми «U-LEAD з Європою», спрямованої на підтримку реформ децентралізації, вдосконалення функціонування місцевого самоврядування, підвищення якості надання адміністративних послуг населенню. Як повідомив Артем Вівдич, U-LEAD плідно співпрацює з Програмою розвитку ООН, зокрема, налагоджено тісну взаємодію на регіональному рівні.
Головними напрямками ПРООН у втіленні реформи децентралізації є відкритість і прозорість влади, створення Центрів надання адміністративних послуг, розвиток громадських ініціатив, фіскальна децентралізація, територіальне планування, залучення інвестицій тощо. «Цього року ПРООН планує продовжити працювати за цими напрямками, але наша діяльність буде поширюватись якомога ближче до лінії зіткнення», – запевнив спеціаліст зі стратегічного планування ПРООН Максим Філяк.
Присутні на заході подякували організаторам за ініціативу спільної роботи. «Сьогодні ми зробили реальний крок у напрямку координації дій всіх організацій і власних установ, що працюють над впровадженням реформи децентралізації на Донеччині», – зазначив Андріян Фітьо, консультант Асоціації Міст України.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!