Потрібні комплексні рішення: як влада планує розв’язати питання з житлом для ВПО і чому потрібно переписати Житловий кодекс

31186
коментарі відсутні

Потрібні комплексні рішення: як влада планує розв’язати питання з житлом для ВПО і чому потрібно переписати Житловий кодекс

В Україні продовжують шукати можливості забезпечити переселенців житлом. У пріоритеті — соціальне житло, яке надається людям, що потребують соціального захисту. Влада планує використовувати вже існуючі ресурси для розширення житлових можливостей. Одне з рішень — перебудувати житлові будинки, де будівельні роботи були припинені або просуваються дуже повільно (довгобудови) в соціальне житло.

Але для цього доведеться переписати Житловий кодекс, розповіла голова Комітету ВР з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк в інтерв’ю порталу «Мінфін».

«З оновленням Житлового кодексу ми запізнилися років на 15-20, його ще тоді треба було змінювати… Наш Житловий кодекс не виконує свою функцію і жодним чином не вирішує запит людей на вирішення житлового питання», — пояснила Шуляк .

За її словами, в Україні має з’явитися соціальна оренда житла з правом викупу, прописані особливості отримання службового житла, розширитися список кредитних інструментів.

Читайте також: Чинні умови іпотечної програми єОселя не допомагають вирішити житлове питання – Шуляк

Довгобудови як фонд соціального житла

Оскільки житла в країні автоматично не стане більше, влада планує використовувати вже існуючі ресурси для розширення житлових можливостей. Зокрема зайнятися довгобудами.

«Це можуть бути різного роду довгобуди, які перебудуються під соціальне житло. Перед війною ми ініціювали відповідні запити на місця, щоби зібрати базу таких об’єктів. Тоді війна зруйнувала всі плани, та нещодавно ми на комітеті знову підняли це питання, звернулися до міністерства і активізуватимемо роботу, щоб зрозуміти, що може базою під соціальний фонд», — пояснила Шуляк.

Вона також зазначила, що соціальний фонд має бути великим – на мільйони квадратних метрів. І додала, що вже є громади, які вирішують проблеми з житлом, не чекаючи на новий закон. Водночас не можна обійтись і без будівництва соцжитла з нуля. Тут, на думку Шуляка, можуть допомогти програми допомоги від міжнародних партнерів.

Читайте також: Більшість українців вважають найважливішим право на життя – дослідження

Власники приватного житла можуть долучитися до програми соціальної оренди

На сьогодні в Україні є чималий фонд приватного житла, який потенційно може бути використаний під соціальну оренду. Може укладатися відповідний договір між власником житла й органом місцевого самоврядування.

«Тобто муніципалітет зможе взяти таке приватне житло в оренду за договірною ціною і потім надавати його соціальним орендарям за тією ціною, яку вирахують, проаналізувавши дохід родини», — каже посадовиця.

Дивіться також: Замість відновлення – відшкодування: у Краматорську отримують компенсації за житло

Комплексні рішення

Крім соціального житла повинна бути ще й робота, щоб люди не просто мали, де жити, а ще й працювали.

«Тобто потрібні комплексні рішення — йдемо від людського капіталу, демографії й економіки до житлового питання. У такому випадку наявність соціального житла чи партнерство у вирішенні житлового питання з бізнесом може стати суттєвою конкурентною перевагою міст», — підсумувала голова Комітету ВР з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Читайте також: Мешканці зони бойових дій можуть отримати компенсацію за знищене житло


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика