Повістки через мессенджер – на етапі обговорення

16365
1 коментар

Повістки через мессенджер – на етапі обговорення

Мережею шириться інформація про те, що повістки планують надсилати українцям через месенджери. Особливо це стосується внутрішніх переселенців, які перебувають не за місцем проживання, а з обліку не знялися.

Наразі Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки тільки вивчає таку можливість. У Верховній Раді поки що немає законопроєкту для такої ідеї. Тож месенджери – це тільки один із можливих варіантів інформування, який обговорюють.

Про це розповів член комітету, нардеп Федір Веніславський в етері телемарафону 29 березня.

За його словами, парламент «шукає різні варіанти… але це лише на етапі обговорення».

«Ми розглядаємо… питання удосконалення законодавчих підстав, щоб територіальні центри комплектування та соціальної підтримки могли менш конфліктно вручати повістки. Розглядаємо можливість (надсилати повістки в месенджери )… усунути бюрократичні процедури та змусити військовозобов’язаних стати на облік, як цього вимагає Конституція», – сказав Веніславський.

Він також зазначив, що серед внутрішньо переміщених через повномасштабну війну осіб багато чоловіків призовного віку. Вони можуть бути мобілізовані, але їх складно призвати.

«Оскільки вони зараз перебувають поза межами тих населених пунктів, в яких вони проживали, і не всі стали на військовий облік за місцем свого фактичного проживання, виникають проблеми щодо можливості призову цих категорій військовозобов’язаних», – сказав Веніславський.

Веніславський додав, що до початку повномасштабного вторгнення було практично сформовано базу телефонних номерів військовозобов’язаних чоловіків. І зараз, дійсно, розглядається можливість повідомляти телефоном, що вони мають прибути в певний центр комплектування. На думку нардепа, такі можливості є.

«По аналогії з судом, технічні можливості переконатися, що адресат отримав, йому доставили в месенджер, є», – сказав він.

Процедуру мобілізації хочуть вдосконалити

 

У парламентському Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки працюють над удосконаленням процедури проведення мобілізації в Україні. І це стосується не тільки правил видачі повісток внутрішньо переміщеним особам, а й випадків, коли мобілізованих одразу відправляють до зони бойових дій.

За словами нардепа, нещодавно відбулося засідання за участю всіх керівників найвищого рівня, які відповідають за мобілізацію, під час якого з’ясували, чому виникають «неправильні ситуації».

«Наприклад, коли військовослужбовець був одразу направлений в зону бойових дій після призову на службу. Ці питання ми взяли на контроль. Такого точно більше не буде. Винні будуть притягнені до відповідальності», — сказав Веніславський.

Читайте також: Уряд затвердив Постанову: Бізнес зможе забронювати до 50% працівників

Довідка

Нагадаємо, що в Україні триває загальна мобілізація у зв’язку з повномасштабної війною, розв’язаною рф проти України. Відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до ТЦК та СП для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період. Повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років.

Неявку до військкомату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) після належного отримання повістки в Україні кваліфікують як ухилення від мобілізації. Це тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років відповідно до статті 336 Кримінального кодексу.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анонімний
1 рік тому

Новини

Відео

Аналітика