Права людини порушують, але допомоги не потребуємо

6625
коментарі відсутні

Права людини порушують, але допомоги не потребуємо

У самопроголошених «народних республіках» Донбасу та окупованому Криму відмовилися прийняти Уповноваженого ВР із прав людини Людмилу Денісову.

Майже одразу після свого обрання омбудсмен Людмила Денісова заявивши про бажання відвідати підконтрольні бойовикам райони Донбасу і анексований Росією Крим.

«Я планую поїхати на не підконтрольні Україні території Донбасу. Так, це дуже складно, але я буду діяти таким чином, щоб все ж я змогла туди потрапити, в тому числі і в Крим», – розповіла вона.

Ця заява щоправда була розцінена доволі неоднозначно, адже шанси на те, що українського омбудсмена пускати в захоплений Крим або в ОРДЛО навряд чи буде. Власне, це підтвердилось вже через кілька днів, коли представник окупаційної влади півострова Григорій Іоффе повідомив, що Денисову в Криму ніхто не чекає.

«Я б не радив Денісовій повертатися туди, де її ніхто не чекає, або її чекає тут дуже сильне розчарування. Людмила Денісова і права людини знаходяться приблизно на такій же відстані, як Крим і космічні тіла», – заявив РІА Новини керівник громадської палати Республіки Крим Григорій Іоффе.

Підтримала свого кримського «колегу» і так званий «омбудсмен ДНР» Дар’я Морозова.

«Я вважаю, що на нашій території порядок з правами людини повністю підтримується. І в якості омбудсмена вона сюди приїхати не може… Але ми готові до співпраці між офісами омбудсменів ДНР і України… У нас є дуже багато відкритих питань», — розповіла Морозова.

За її словами, цю тему можна піднімати лише за умови, що самії Морозовій нададуть можливість відвідати підконтрольні Києву райони Донецької області.

«На засіданнях тристоронньої контактної групи в Мінську обговорювалося питання з приводу відвідування омбудсмена України території ДНР… Якщо омбудсмен України хоче відвідати наші території, то я в свою чергу повинна мати можливість відвідати території Донецької області, підконтрольні Києву. Даний процес повинен бути дзеркальним», – підкреслила Морозова.

Отже, як у Криму, так і у ЛДНР вважають, що права людини у них не порушуються. Зовсім іншої думки дотримується Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ), що нещодавно виклало свою доповідь щодо дотримання прав людини та громадянина в Україні, та зокрема, на Донбасі, за час з 16 листопада 2017 року по 15 лютого 2018 року.

Так, в ООН занепокоєні тим, що сторони конфлікту продовжили використовувати зброю неточної і (або) вибухової дії з широким радіусом ураження, включаючи РСЗВ, у місцевостях, де проживають та які використовують цивільні особи, наводячи у якості прикладу обстріл 18 грудня з ГРАДів селища Новолуганське.

У Верховного комісара ООН з прав людини відмітили збільшення незаконих затримань по обидві боки лінії зіткнення, так на підконтрольній Україні території відбулося 4 таких випадки за вересень-грудень 2017 року, у так званих «народних» республіках їх було 7. В ООН зазначили, що ці дані можуть бути неповними, оскільки як у «Донецькій народній республіці», так і у «Луганській народній республіці» УВКПЛ, як і раніше, було відмовлено в доступі до місць несвободи для зустрічі з ув’язненими, попри неодноразові запити.

Це не дозволяє дізнатися в ув’язнених ані обставин їхнього утримання, ані умов тримання під вартою чи можливих порушень прав людини, зауважили в УВКПЛ.

Щодо порушення прав людини на Кримському півострові, в доповіді акцентується увага на зменшення частки учнів українською мовою на 97%, а майже 5 тис. кримчан були покликані на службу до лав Збройних Сил РФ, двоє чоловіків, що відмовилися, були засуджені до штрафу в 25 тис. російських рублів кожен. Також 78 кримських татар і двоє чоловіків мусульман були оштрафовані за проведення одиночних пікетів 14 жовтня 2017 року на знак протесту проти арешту інших кримських татар нібито за членство у терористичних або екстремістських організаціях.

Щоправда, проти включення Криму у доповідь ООН щодо порушення прав людини різко виступили у МЗС РФ, проте їхній протест був проігнорований, оскільки міжнародна спільнота не визнає приєднання Криму.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика