Правила перетину лінії розмежування: які документи потрібно мати
З 1 червня контрольні пункти в’їзду-виїзду перейшли на літній режим роботи. На сьогодні через карантин всі шість КПВВ Донецької та Луганської областей для перетину закриті.
Нещодавно головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив про те, що до відкриття готуються перші КПВВ. Вони можуть поновити роботу після 10 червня. Що треба знати про перетин лінії розмежування, коли карантинні обмеження скасують.
Як працюють контрольні пункти на Донеччині
У Донецькій області на сьогодні діє 4 контрольних пункти в’їзду-виїзду: «Мар’їнка», «Новотроїцьке», «Майорське» та «Гнутове». Графік їхньої роботи залежить від сезону. Літній період триває з 1 червня до 31 серпня, КПВВ відкриті з шостої ранку до восьмої вечора.
В зимовий період час роботи пунктів пропуску скорочений, і вони працюють з восьмої ранку до п’ятої вечора. Весняний та осінній періоди за часом однакові: з сьомої ранку до вісімнадцятої тридцяти.
Документи для перетину КПВВ
Громадяни, які хочуть перетнути лінію зіткнення, можуть це зробити лише через пункти пропуску та за наявності відповідних документів: пропуску (спеціального дозволу) та документа, що посвідчує особу: внутрішнього або закордонного паспорта, свідоцтва про народження та інші.
Пропуск для перетину КПВВ обов’язково мають оформлювати всі громадяни з моменту досягнення 16 років. Ці дозволи з 2019 року є безстроковими. Оформлення такого документа займає 15 днів. Існують окремі випадки, коли дозвіл може бути наданий раніше: смерть близьких родичів чи тяжка хвороба або членів родини. У такому разі дозвіл надається протягом доби, якщо людина може підтвердити відповідні обставини документом. Заявка на отримання пропуску подається через сайт СБУ. Також існує порядок, коли людина може особисто звернутися до спеціальних координаційних центрів.
Перетин пункту пропуску неповнолітніх та дітей
Інформацію про неповнолітніх необхідно вносити в дозвіл одного з батьків, з яким дитина перетинає лінію розмежування. Діти віком до 14 років вважаються малолітніми. В’їзд або виїзд вони можуть здійснити за наявності свідоцтва про народження або закордонного паспорта та лише у супроводі одного чи обох батьків або інших законних представників.
Також у супроводі дорослих мають перетинати КПВВ і неповнолітні діти. При собі треба мати внутрішній або закордонний паспорт громадянина України або довідку від Державної міграційної служби про подання документів для оформлення паспорта.
Для неповнолітніх щодо супроводу дорослими існують винятки. Якщо батьки проживають на тимчасово окупованій території, то діти, які навчаються у закладах освіти на підконтрольній Україні території, можуть перетинати лінію розмежування без супроводу за наявності відповідного документа, що підтверджує навчання.
Пропуск з тимчасово окупованої території за відсутності українських документів
Якщо особа народилася у 1998 році і пізніше та не оформила паспорт – пропуск буде дозволено за свідоцтвом про народження та у супроводі дорослих. Діти, які народилися 2014 року і пізніше та не мають українських документів, можуть виїхати на підконтрольну територію за документом особи, яка супроводжує.
В’їзд-виїзд на час оформлення документів
Порядок проїзду через КПВВ у період оформлення паспорта вперше, заміни у зв’язку із втратою або викраденням буде здійснюватися за умови пред’явлення довідки про подання документів до Державної міграційної служби.
Перетин лінії розмежування можна здійснювати тільки через КПВВ. Проїзд через державний кордон поза пунктами пропуску є незаконним і за це передбачена відповідальність.
Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!