У 2018 році в об’єднаних громадах Дніпропетровської області реалізували 800 інфраструктурних проектів. Це ремонт доріг, реконструкція шкіл та дитсадків, спорудження спортивних майданчиків, будівництво водоводів, осучаснення медзакладів.
«Децентралізація, ініційована Президентом Петром Порошенком, є беззаперечним успіхом України. Головне – розумно користуватися можливостями реформи. Вона підвищує зацікавленість територій у рості місцевих бюджетів, мотивує до пошуку додаткових ресурсів на розвиток. Торік у громадах Дніпропетровщини, завдяки синергії бюджетів різних рівнів, втілили 800 інфраструктурних проектів», – цитує прес-служба Дніпропетровської ОДА очільника обласної адміністрації Валентина Резніченка.
На думку голови облдержадміністрації, це свідчить не тільки про успішні результати реформи децентралізації, а й про нову якість життя мешканців області.
Один з прикладів ефективної децентралізації – реконструйована опорна школа у центрі Солонянської ОТГ. Нещодавно це була сіра будівля, тепер – різнобарвна, з якісною покрівлею, енергоефективними фасадом. Класи «начинили» сучасними меблями, обладнанням та ґаджетами.
Свідченням того, що реформа діє, є зведення соціального житла. Зокрема, ключі від власних осель отримали вчителі й вихователі в селі Вербуватівка Варварівської громади, а також медики – у центрі Васильківської ОТГ.
Вдалим прикладом імплементації реформи децентралізації є Зеленодольська громада, створена на Дніпропетровщині в числі перших. Тут торік обласним коштом капітально відремонтували чотири вулиці, які ніколи не мали якісного покриття.
Перший ягідний кооператив створили у Могилівській об’єднаній територіальній громаді. 12 підприємств, які об’єдналися, вирощують малину, полуницю, ожину, лохину, смородину, аґрус, виноград та плодово-ягідні саджанці.
У центрі Юр’ївської громади поблизу осучасненої опорної школи збудували новий стадіон. На ньому – два футбольні поля, бігові доріжки, баскетбольний і волейбольний майданчики, воркаут-зона.
Сучасний триповерховий спорткомплекс «виріс» посеред Слобожанської об’єднаної громади. Соцоб’єкт звели за рік. На 3 тис. кв м – спортзал, зали для фітнесу та силових видів спорту, тренерські, роздягальні, душові.
Наразі на Дніпропетровщині об’єдналися 63 громади. Це активні лідери, які розбудовують країну. Вони отримали можливість управляти розвитком територій в інтересах своїх мешканців.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!