Проекти з Дніпропетровщини перемогли в конкурсі


1795
коментарі відсутні

Проекти з Дніпропетровщини перемогли в конкурсі

Мінрегіон провів серед областей конкурс регіональних стартапів. Розвиток села, туризму, людського потенціалу, залучення інвестицій та втілення інновацій – такі цілі переслідують 70 проектів-переможців. З них чотири представила Дніпропетровщина. У Києві відбулася публічна презентація проектів. Вона пройшла за участю Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка, представників ЄС та обласних державних адміністрацій.

«Отримавши перемогу в конкурсному відборі, 16 областей здобули унікальну можливість реалізувати проекти. Головна мета всіх регіональних стартапів, як і реформи децентралізації, – розвиток людського потенціалу, – зазначив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко. – Дніпропетровщина демонструє значні досягнення в агропромисловому секторі та ІТ-галузі. Область – скарбниця інженерного потенціалу. Будь-який проект із Дніпропетровського регіону з підвищення кваліфікації, перепідготовки фахівців надихає всю Україну. Тому і держава, і європейські партнери завжди готові підтримати такі ініціативи».

Сучасний заклад для нового покоління – проект, презентований Західно-Дніпровським центром профтехосвіти. Училищу – понад 140 років. Це один із найстаріших навчальних закладів в Україні. Один із його корпусів давно застарів і понад 30 років не використовується. Якщо його модернізувати – на великій площі можна буде створити навчальні класи, майстерні та лабораторії.

«Наше училище має широкий профіль. Готуємо фахівців за 30 напрямками. Реалізація проекту надасть можливість відкрити нові професії, у тому числі – у популярній нині галузі енергозбереження, – поділилася заступник директора центру Наталія Андрієнко. – У планах – і створення сучасної майстерні для кухарів. Училище славиться кондитерськими рекордами. Маємо 5 національних та 4 регіональних».

Проекти з Дніпропетровщини перемогли в конкурсі - Фото №1

Серед переможців – і проект Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі. Незабаром у Кривому Розі реконструюють старий гуртожиток. Він буде схожий на молодіжний готель – з новими стінами, меблями, сучасним дизайном, кімнатами психологічного розвантаження та соціальної реабілітації, спортивним майданчиком.

 «Плануємо створити для проживання наших учнів креативне комфортне середовище, – розповів в.о. директора центру Валерій Яременко. – У нашому центрі – понад 400 слухачів. Приїжджають на навчання з усієї України. Проводимо перепідготовку у галузі новітніх будівельних технологій. Випускаємо вузькопрофільних фахівців, затребуваних на сучасному ринку праці. Наприклад, спеціалістів зі встановлення залізобетонних конструкцій, утеплення фасадів, гіпсокартонників».

Ще два проекти-переможці з Дніпропетровщини спрямовані на розвиток інноваційної економіки та залучення інвестицій.

Загалом на конкурс було подано понад півтисячі проектів. Конкурсна комісія обрала 70 кращих – їх представили 16 областей. Це стартапи з розвитку фермерських господарств, зі створення туристичних та спортивних центрів, парків відпочинку та інші.

На втілення проектів Представництво ЄС виділило понад 600 млн грн.

Проекти з Дніпропетровщини перемогли в конкурсі - Фото №2


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі