Прогресивно, але платно – як навчають дітей за проектом «Інтелект України»

16631
2 коментарі

Прогресивно, але платно – як навчають дітей за проектом «Інтелект України»

Альтернативну програму навчання наразі впроваджено у п’яти школах Краматорська. За інноваційною освітньою методикою здобувають освіту учні у декількох класах початкової ланки. Чим програма «Інтелект України» відрізняється від програми Нової української школи, та чому батькам доводиться щомісяця платити розробникам – такі питання поставила на обговорення Батьківська рада Краматорська. Круглий стіл за участю вчителів, які працюють за проєктом «Інтелект України», відбувся в Антикризовому медіа-центрі.

В Економіко-гуманітарному ліцеї № 8 імені Василя Стуса проєкт «Інтелект України» почали впроваджувати три роки тому, тож наступного навчального року відбудеться перший випуск учнів з початкової школи. Вчительки Людмила Боровик і Лариса Денисенко розповіли про особливості навчання за проєктом. Учні отримують знання у ігровій формі, більшість уроків завершується пісеньками, або іграми, якими закріплюється вивчений матеріал. Вчителі запевняють, що завдяки цій програмі діти досягають значних успіхів.

 

Прогресивно, але платно – як навчають дітей за проектом «Інтелект України» - Фото №1

Для засвоєння навчального матеріалу вчителями застосовуються навчальні комплекти та тренувальні зошити з кожного предмету, які вони щомісячно отримують від розробників проєкту «Інтелект України». За їх придбання батькам щомісяця доводиться платити по 240-250 гривень. Наступного року ця сума підвищиться до 300 грн на місяць. Окрім того, батькам на початку навчання потрібно придбати у клас телевізор.

«Ці щомісячні кошти не є платою за роботу вчителя чи освітнього закладу, а виключно за друк підручників та зошитів. Учням кожного місяця надається новий друкований зошит. Платня не йде до школи, а потрапляє на рахунок керівників проєкту у Харків. Звідти надсилають роздаткові матеріали та все інше, що необхідно для навчання», – наголосила Оксана Гранкіна, заступник директора ліцею.

Вона також повідомила, шо державний, а тому безкоштовний проєкт «Нова українська школа», за яким зараз навчаються всі діти початкової школи, також є прогресивним та орієнтованим на особистості учнів. Тому у батьків є можливість обрати для своїх дітей таку навчальну програму, яка їм до вподоби та по фінансовим можливостям.

 

Прогресивно, але платно – як навчають дітей за проектом «Інтелект України» - Фото №2

 

Радниця Краматорського міського голови з питань освіти Світлана Чепелєва звернула увагу на причини, за яких учні припиняють навчання за проєктом «Інтелект України». З’ясувалося, що такі випадки були. Деякім учням складно засвоювати матеріал і встигати за високим темпом навчання. А іноді дітей доводилося переводити до звичайного класу тому, що батьки не могли платити за придбання зошитів.

Загалом тема альтернативного навчання у школі корисна для батьків, які зараз визначаються, як найкраще розвивати своїх дітей та надати їм найкращу освіту.

Щоб записати дитину до класу, в якому навчатимуть за проєктом «Інтелект України», потрібно до 1 червня подати заяву до директора школи, де впроваджується дана програма. Наразі у Краматорську це ЗОШ № 3, 5, 9, 16, 22 та ліцей № 8.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Марія Савченкова.
2 років тому

Дев’ята школа теж набирає перший клас за програмою”Інтелект України”.


Новини

Відео

Аналітика