Прокуратура виявила необґрунтоване завищення тарифу

3625
коментарі відсутні

Прокуратура виявила необґрунтоване завищення тарифу

Керівники комунальних підприємств Дніпропетровщини, що здійснюють тепловодопостачання, опинились на лаві підсудних за необґрунтоване завищення тарифу для населення. Про це повідомив заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Токар. З його слів, починаючи з 2016 року слідчим управлінням прокуратури області проводилось досудове розслідування у кримінальних провадженнях відносно службових осіб комунальних підприємств області, які здійснюють тепло-водопостачання населенню. Зокрема перевірялись факти зловживання останніми під час формування тарифів, визначення вартості для абонентів теплової енергії та водопостачання.

«Метою розслідування було не лише встановлення винних осіб та притягнення їх до кримінальної відповідальності, а і виявлення фактів необґрунтованого включення тих компонентів, які не мають включатися до складу тарифів, чи необґрунтованого завищення тарифів, – зазначив він, – слідство також ставило на меті приведення їх у відповідність до законодавства. А з деяких питань ми навіть добились їх зменшення».

Така робота проводилась не лише із комунальними підприємствами Дніпропетровської області, а і зі службовими особами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, тобто органом, який затверджує вказані тарифи.

За результатами роботи слідчих прокуратури на лаві підсудних опинились службові особи МКП «Дніпропетровські міські теплові мережі» (м. Дніпро), діями яких спричинено збитки у майже 5 млн грн населенню через незаконне включення до структури тарифу на тепловодопостачання інвестиційної складової. За аналогічний злочин, що спричинив збитки населенню у майже 1 млн грн, судитимуть й директора КП «Павлоградтеплоенерго». Також повідомлено про підозру директору ДП «Криворіжтеплоцентраль», діями якого спричинено збитки у 5,7 млн грн.

Окрім необґрунтованого завищення розміру тарифів, слідством перевірялося використання коштів, надлишково сплачених населенням в структурі тарифу. В ряді випадків встановлено факти заволодіння вказаними грошовими коштами на користь приватних юридичних осіб.

Так, було встановлено факти незаконного включення до структури тарифів такої складової, як «Банківські послуги», які нібито надавались одним із товариств з обмеженою відповідальністю (м. Кривий Ріг). Слідством доведено, що такі послуги товариством фактично не надавались, а безпідставно сплачені населенням міста грошові кошти незаконно переведено на рахунки зазначеного товариства у розмірі більше ніж 15 млн грн.

За такими фактами направлено до суду звинувачувальні акти відносно службових осіб ДП «Криворізька теплоцентраль», діями яких спричинено збитки в розмірі більше ніж 10 млн грн, а також директора КП «Кривбасводоканал», який незаконно включив до тарифів оплату під виглядом «банківських послуг» у майже 5 млн грн.

У зв’язку з виявленими порушеннями вимог законодавства при формуванні тарифів, прокуратура Дніпропетровської області в інтересах територіальної громади звернулась з позовною заявою до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з вимогою зменшення тарифів.

За даними прес-служби прокуратури області, після прийняття позовної заяви прокуратури Дніпропетровської області до розгляду, не очікуючи судового рішення, НКРЕКП у ряді випадків внесено відповідні зміни до постанови про встановлення вартості тарифів, якими зменшено вартість послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води на суму безпідставного завищення та вилучено із структури тарифів незаконно та необґрунтовано закладені кошти.

Як наслідок, мешканці області в опалювальному періоді 2017-2018 років сплатять за спожите тепло та воду менше, саме на ту суму, яка раніше необґрунтовано включалась в складову тарифу.

Міжтим, складнощі зі своєчасною подачею тепла на Дніпропетровщині все ж таки можуть виникнути. Причина – зрив місцевими теплопідприємствами графіку погашення боргів перед «Нафтогазом України». Як повідомила прес-служба ДніпроОДА, через зволікання очільників міст газові борги підприємств можуть призвести до зриву опалювального сезону в Кам’янському та Кривому Розі.

В цілому ж за останні 10 років теплопідприємства Дніпропетровщини заборгували за газ близько п’яти мільярдів гривень. Щоб це не призвело до відключення, «Нафтогаз України», теплопідприємства області та міські ради розробили та погодили графік розрахунку з боргами рівними частинами. Наразі домовленості не виконують Кривий Ріг та Кам’янське. Найгіршу ситуацію з погашенням боргів серед теплопідприємств області мають Криворізька ТЦ та Дніпровська ТЕЦ, остання – забезпечує теплом мешканців Кам’янського.

На Дніпропетровщині працює майже 140 теплопостачальних підприємств. Цьогоріч вони сплатили за спожитий газ понад 2,3 мільйони гривень. Гасити борг перед «Нафтогазом» за встановленим графіком підприємства будуть до 2021 року.

Опалювальний сезон у містах Дніпропетровщини розпочнеться в строк: коли середньодобова температура протягом трьох днів буде нижчою за +8 градусів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика