ПРООН працює над відновленням миру в Україні. Пряма мова
ПРООН працює в Україні з 2015 року і реалізовує програму «Відновлення та розбудова миру». Вона містить кілька компонентів. Які саме, журналістам АКМЦ розповіла спеціаліст з мобілізації громад ПРООН Наталія Красківська.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Мінна безпека: ПРООН оголошує грантовий конкурс для громадських організацій
Громадські та благодійні організацій можуть отримати грант на допомогу громадам, що постраждали від мінно-вибухової діяльності.
Про це повідомили на сайті ПРООН.
У межах конкурсу учасники можуть отримати до 70 000 доларів.
У виняткових випадках і за умови ухвалення Комітетом з відбору грантів бюджет проєкту, що отримає підтримку, може досягати 150 000 доларів.
Головна мета – надання допомоги постраждалим від мінно-вибухової діяльності шляхом навчання/освіти та закупівлі обладнання, визначення наявних послуг і забезпечення функціонування шляхів перенаправлення.
Умови конкурсу
Взяти участь у грантовому конкурсі «Підсилення можливості громад, постраждалих від мін шляхом надання комплексної підтримки» можуть громадські та благодійні організації.
«Конкурс не передбачає надання грантів комерційним організаціям, політичним партіям, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, релігійним громадам, фізичним особам і підприємцям», – зазначають в ПРООН.
Організатори виділяють 3 лоти грантового конкурсу, при цьому тільки перший лот підходить для всіх регіонів України. Другий та третій розглядатимуть в областях, які постраждали від мінно-вибухової діяльності: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.
Три лоти:
- реалізація ініціатив з посилення потенціалу закладів охорони здоров’я та реабілітації (створення безбар’єрного середовища у медичних закладах, проведення інформаційних заходів тощо);
- обладнання освітніх та соціальних закладів у постраждалих від мінно-вибухової діяльності громадах цільових областей для покращення надання послуг, підтримки або налагодження надання соціальних, освітніх, психологічних та юридичних послуг, мапування послуг, доступних у громадах, а також розробка маршрутів та кейс-менеджменту для людей, постраждалих від мінно-вибухової діяльності
- підвищення обізнаності громадськості щодо діяльності для постраждалих від мінно-вибухової діяльності та просування інформації про ризики в цільових областях (проведення інформаційної кампанії, розроблення освітніх програм тощо).
Щоб взяти участь потрібно надіслати пакет документів на електронні адреси: grants.ua@undp.org та rpwd2023@gmail.com. При цьому потрібно вказати тему «Підсилення можливості громад, постраждалих от мін, через неурядові громадські чи благодійні організації, громадські спілки шляхом надання комплексної підтримки».
Також потрібно заповнити гугл-форму.
Читайте також: До 350 000 грн можуть отримати організації, які надають психологічну допомогу ВПО та постраждалим від війни
Дедлайн
Грантовий конкурс проводитиметься на двохраундовій основі: у межах першого раунду концепції проєктів мають бути подані не пізніше 30 червня 2023 року.
У межах другого раунду — не пізніше 15 липня 2023 року.
Усі гранти мають передбачати завершення активностей до 30 листопада 2023 року.
Дізнатися деталі та завантажити шаблони форм можна на сайті ПРООН.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Як вплинути на активність у громаді, обговорили у Краматорську на Форумі розвитку громадянського суспільства
Щорічний Форум розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій» відбувся вдев’яте 17 грудня, і цього разу у новому форматі – Телемарафону. Нововведенням також стала робота регіональних майданчиків на Донеччині та Луганщині, які працювали як онлайн, так і офлайн.
Представники громадськості, влади та міжнародних організацій обговорювали активність мешканців у громадах, а також ділилися кращими практиками.
Регіональний майданчик Форуму на Донеччині діяв у Краматорську. Під час заходу обговорили взаємодію у громаді між органами влади і громадськістю. Нині на території Донеччини зареєстровано понад 5000 громадських організацій, з них лише 5% проявляють активність. Для фінансової підтримки об’єднань в облдержадміністрації проводять відповідний конкурс.
«Не лише управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю, а ще управління культури і туризму, молоді та спорту, масових заходів проводять такий конкурс. Цього року вперше департамент соціального захисту населення оголосив конкурс на фінансову підтримку організацій ветеранських та осіб з інвалідністю. На даний час триває прийом заявок», – розповіла заступниця начальника відділу комунікації з громадськістю управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Донецької облдержадміністрації Ольга Присяжнюк.
На даний час в області зацікавлені, аби мешканці активно брали участь у житті громади. Для цього в облдержадміністрації пропонують, аби на місцевому рівні приймалася така програма, як бюджет участі. Підтримати як методологічно, так і фінансово обіцяють й міжнародні організації, зокрема ПРООН.
«Ми запропонували таке співфінансування, мотивуючий фактор, 50 на 50. На Донеччині ми підтримали у відповідь на потребу 4 громади з наших партнерських на загальну суму 1 млн 350 тисяч грн. Це – Сіверська ТГ, Соледарська ТГ, село Бердянське Мангушського району та Волноваха. Ось такий цікавий досвід – це Волноваха, оскільки там військово-цивільна адміністрація, і ми не знали, чи зможемо працювати з цим інструментом. У нас вийшло. І вийшло успішно. Значення мають люди і їхня зацікавленість – і тоді все можна подолати», – зазначила національна консультантка ПРООН із мобілізації громад Тетяна Сила.
Серед прикладів взаємодії між владою та громадськістю – групи із громадської безпеки та соціальної згуртованості, а також громадські ради. Останні діють не лише при міських радах, а й при облдержадміністрації.
«Донецька і Луганська області мають особливий статус – це територія, на якій проводиться ООС, ведуться бойові дії, тому навіть питання логістики для участі в засіданнях, зборах громадської ради мало дуже велике значення. У нас у попередній каденції були члени ради, які мешкали в Маріуполі. Для них було дістатися до Краматорська дорого і займало дуже багато часу. У нас є як і негативні, так і позитивні моменти. Українське суспільство дуже сильно активізувалося і згуртувалось тоді, коли почався конфлікт», – розказала заступниця голови громадської ради при Донецькій облдержадміністрації Ірина Степанова.
Організатор Форуму розвитку громадянського суспільства виступили ISAP Ednannia, локальним партнером заходу стала громадська організація «Точка доступу».
Анна Павленко
Форум в Северодонецке
Форум в Угледаре
Форум в Угледаре
Форум в Угледаре
Ірина Мартинова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Мій телефонний друг – проєкт, де молодь підтримує самотніх дистанційно
У відповідь на наслідки COVID-19 в Україні Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та «Українська Волонтерська Служба» (УВС) запустили проєкт «Мій телефонний друг», щоб підтримати людей, які опинилися на самоті.
Волонтери проєкту, здебільшого молодь, телефонуватимуть самотнім людям літнього віку, людям із інвалідністю або багатодітним батькам, щоб поділитися корисною інформацією та підтримати у нелегкій ситуації.
Відстежуйте змІнИ, що відбуваються на Донеччині, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Медзаклади Луганщини отримали обладнання для виявлення та лікування коронавірусу
За допомоги Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні медичним закладам Луганської області передано 50 спеціалізованих кисневих концентраторів. Загальна вартість обладнання – 25 тисяч доларів США.
Кисневі концентратори необхідні для відділення кисню від атмосферного повітря та подачі кисню високої концентрації хворим із порушеннями дихання, які характерні для коронавірусної інфекції та інших легеневих захворювань.
Обладнання розподілили між лікарнями великих та малих населених пунктів Луганщини, де їх конче не вистачало. Допомога від ПРООН за фінансової підтримки Європейського Союзу забезпечить ключові потреби закладів охорони здоров’я Луганської області в умовах пандемії COVID-19.
Фото – сайт ПРООН в Україні
Окрім міжнародної допомоги, за рахунок коштів державної медичної субвенції придбано сучасне медичне обладнання для Новопсковської лікарні.
Це ІФА-аналізатор, який виконує дослідження одразу 96 проб. Результати аналізу показують, хто з пацієнтів перехворів на COVID-19 та має антитіла до цього захворювання.
Також закуплено монітор пацієнта, який відстежує стан хворих після операції і хворих у важкому стані, та кріоциліндр, що забезпечує безперебійну подачу кисню у пологовому будинку. Окрім того – електрокардіограф, шприцевий насос і кисневий концентратор.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Бахмутська громада розробила свій бренд
Бахмутська ОТГ з найстарішою історією усе ж таки наймолодша серед об’єднаних громад Донецької області. Вона утворилась влітку минулого року шляхом приєднання сільської території до міста. Громада скористалась спрощеним механізмом створення, без проведення перших виборів – його на законодавчому рівні дозволили для міст обласного значення.
За цей час громада активно розвивається, намагаючись наблизити життя в селах до рівня життя в місті. Серед найсвіжіших надбань Бахмутської ОТГ – створення власного бренду громади.
Як працювали над розробкою бренду
Результати презентували на черговій сесії Бахмутської міської ради. Стратегія соціально-економічного розвитку Бахмутської ОТГ, розроблена на період до 2027 року, містить розділ «Гостинна старовинна столиця Донбасу, модерновий простір розвитку туризму та дозвілля». Цим напрямом було передбачене створення туристичного бренду громади.
За словами першої заступниці міського голови Тетяни Савченко, розробкою бренду зайнялись команда експертів «Брендвиль» за підтримки ПРООН та робоча група, куди увійшли представники всіх населених пунктів ОТГ, представники місцевого самоврядування та громадськості.
Під час роботи були воркшопи, анкетування, зустрічі з жителями. Екскурсія містом та відвідування інших населених пунктів громади дозволила експертам зануритись у контекст та зрозуміти, в чому полягає унікальність Бахмутської ОТГ.
Мальовнича комфортна громада, де завжди чекають
Спільними зусиллями сформулювали позиціонування громади, яке можна висловити декількома фразами:
- Бахмут – це мальовниче комфортне місто та лаконічно приєднані сільські громади. Це зручна інфраструктура та затишна атмосфера.
- Його нова громада – це спільна давня історія. Це бахмутський повіт. Це колектив, об’єднаний віковими традиціями. Це люди, які стоять один за одного стіною. Це Громада, яка приймає нових мешканців та відстоює спокій та щастя кожного.
- Тут тобі завжди раді, і у цій спільноті ти відчуєш себе в родинному колі. Тут комфортно бути частиною успішної громади, бути жителем.
Слоганом Бахмутської ОТГ стали слова «ТЕБЕ ТУТ ЗАВЖДИ ЧЕКАЮТЬ!», що означає:
- Бахмут – це домашній затишок та комфортна громада-родина.
- Тут завжди добре, саме тому тебе тут завжди чекають.
Робота над логотипом
Непростим завданням стало створення айдентики громади, візуалізація напрацьованого. Щоб створити логотип, запропонували долучитись місцевим жителям. Відгукнулись місцеві дизайнери, молодь. Серед запропонованих варіантів обрали найкращі та оголосили онлайн-голосування. Вийшло так, що відразу два з трьох варіантів сподобались громаді. Обидва варіанти об’єднали і вони доповнили смислом один одного.
Троянди і фортеця
В центрі логотипу – стилізована перша буква назви міста Бахмут. Верхня частина букви нагадує фортецю, що ілюструє потужність громади і пов’язує логотип з концепцією позиціонування. Буква поміщена у восьмикутну зірку, що нагадує козацьку зірку Алатир. Це ілюструє зв’язок з козацькою історією поселень і розвитку території. Бахмут називають ще містом троянд, тому знак має вигляд квітки.
Бахмутська громада – мирна та гостинна
Бренд Бахмутської ОТГ розроблений та презентований громаді. Попереду – його офіційне затвердження з правової точки зору. Наразі розбираються з тонкощами законодавства, в тому числі про інтелектуальну власність, щоб наступним рішенням міської ради офіційно затвердити бренд і логотип.
Туристичний бренд для громади розроблений на просування позитивного іміджа Бахмутської ОТГ, розповідає Марина Юхно, начальниця управління економічного розвитку Бахмутської міської ради.
«Для Бахмутської ОТГ бренд важливий з точки зору інвестиційної та туристичної привабливості. Особливо коли в країні триває ООС, – пояснює Марина Юхно. – Люди не те що з-за кордону, а з інших регіонів України бояться їхати до нашої громади, бо переймаються через небезпеку. А Бахмутська громада – мирна та безпечна територія, ми намагаємось усім це донести. У нас не страшно, приїжджайте. Ми раді гостям та партнерам, прагнемо розвиватись».
Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!