Проєкти для громади: як ГО «Твори Добропілля» реагує на потреби мешканців

9508
коментарі відсутні

Проєкти для громади: як ГО «Твори Добропілля» реагує на потреби мешканців

Громадська організація «Твори Добропілля» була створена два роки тому. Її засновники пояснюють, що для них це було відповіддю на виклик. Вони хотіли, аби у місті врешті з’явилася незалежне громадське життя. Що вже зробити і що планують – у матеріалі.

 

Незалежна діяльність

 

Приміщення, в якому розташувався вільний простір «RePost», губиться серед сірих багатоповерхівок Добропілля. Саме тут мені призначена зустріч з представниками ГО «Твори Добропілля». Рік тому це об’єднання стало ініціатором створення «RePost», як незалежного простору для громади. Аби втілити задумане, приміщення викупили.

Поки я оглядаю дві кімнати вільного простору, Реваз Татеішвілі, член правління «Твори Добропілля», розповідає про передумови до об’єднання.

«Організація була створена як відповідь на виклик того, що у нас немає незалежного і непідконтрольного комусь громадського центру і громадського життя. У нас були інші громадські утворення, які створювали діяльність. Але так, щоб простір не залежав від оренди державного приміщення чи якихось програм – такого не було», – зазначає Реваз Татеішвілі.

Зокрема, у Добропіллі був центр, де збиралися місцеві активісти. Знаходився він у комунальному приміщенні. Зрештою громадській організації, яка орендувала центр, договір не продовжили. Тоді троє активістів, Реваз Татеішвілі, Тетяна Войтюк та Марина Кучеренко, й задумали створити незалежний осередок. У 2019 році вони зареєстрували «Твори Добропілля». Пріоритетом у діяльності стали культурні та освітні заходи.

«Ми раз на квартал запитуємо у людей: чи взагалі знають про нас, куди їм хочеться ходити, на які події, які знання потрібні, щоб розвиватися. Ми намагаємося на ці запити відповідати», – розповідає члена правління ГО «Твори Добропілля» Реваз Татеішвілі.

Зокрема, проводять ігрові вечори з настільними іграми, серед яких не лише розважальні, а й освітні. Крім цього, влаштовують театральні та творчі вечори, де читають напам’ять українські вірші, а також збираються учасники українського розмовного клубу, аби попрактикуватися у спілкуванні. У спеку або у холоди заходи влаштовують у «RePostі», а у добру погоду можуть провести час і на природі. Одна з мандрівок була у Криворізьку громаду до села Зелене. Там побували з екскурсією у колишній поміщицькій садибі Генріха Судермана.

 

Можливість реалізувати свою ідею

 

Вільному простору «RePost» лише рік. Придбали його у спільну власність. Приміщення коштувало 300 тис грн і в організації сподівалися залучити 100 осіб, які б вклали по 3000 грн. Нині у правлінні інвесторів лише 27 людей, решту суми дав у позику місцевий підприємець. Тих, хто вклав свої кошти у купівлю приміщення, називають «соціальними інвесторами». Також щомісяця вони сплачують по 100 грн внесків на утримання вільного простору.

«Так вийшло, що ми втрьох маємо таку довіру громади. Коли з’явилася ідея придбати приміщення, нас підтримало багато активістів, організацій та тих людей, які не є активними. Вони спонсорували гроші на придбання цього приміщення», – каже голова ГО «Твори Добропілля» Тетяна Войтюк.

«RePost» – місце, де кожен бажаючий може реалізувати свій задум. Наприклад, ГО «Добропільський центр молоді «Добро» втілювала у вільному просторі свій проєкт з майстер-класами.

«У нас є можливість реалізувати те, чого немає у місті. Я не кажу, що у Добропіллі чогось недостатньо. Однак, що роблять громадські організації? Вони роблять те, на що не вистачає уваги місцевої влади. Громадські організації додають те, чого не вистачає. Тому люди й об’єднуються», – розповідає Тетяна Войтюк.

Також «Твори Добропілля» мають і власні проєкти. Один з нещодавніх – «Табір рівності». Це – проєкт з протидії гендерно-обумовленого насильства. У ньому взяли участь близько 20 мешканців Добропілля різного віку та професій. У майбутньому вони мають провести й власні воркшопи, аби передати здобуті знання іншим.

Ірина Мартинова

 

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика