Рада ЄС продовжила безмитний режим для України ще на один рік

53770
коментарі відсутні

Рада ЄС продовжила безмитний режим для України ще на один рік

Сьогодні, 25 травня, Рада ЄС ухвалила регламент, який продовжує призупинення дії всіх митних зборів, квот та заходів торговельного захисту щодо українського експорту до ЄС.

Безмитний режим для українського експорту діятиме ще один рік – до червня 2024 року.

Про це повідомляється у пресрелізі Ради ЄС.

Такі заходи потрібні, щоб допомогти Україні зберегти стабільність торговельних відносин з ЄС та підтримати економіку країни під час війни.

«Відновлюючи ці заходи, ЄС продовжує демонструвати свою непохитну політичну та економічну підтримку України , яка все ще стикається з неспровокованою та невиправданою військовою агресією Росії», — йдеться у повідомленні.

У поєднанні зі значною військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою це має вирішальне значення для допомоги Україні в її довгостроковому відновленні.

Йохан Форсселл, міністр міжнародного розвитку, співробітництва і зовнішньої торгівлі Швеції, яка головує в Раді ЄС, зазначив, що це також можливість захистити внутрішній ринок ЄС.

«Неспровокована і невиправдана агресивна війна Росії проти України має руйнівний вплив на економіку країни. Поновлені автономні торговельні заходи однозначно підтримають Україну і водночас надають ЄС можливість захистити внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів», – зазначив Йохан Форсселл.

Чому це важливо

 

Ухвалена постанова про безмитний режим для українського експорту призупиняє:

  • усі митні збори відповідно до Розділу IV Угоди про асоціацію. Це стосується двох категорій товарів: фруктів і овочів, на які поширюється система вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції та перероблених сільськогосподарських продуктів, на які поширюються тарифні квоти.
  • антидемпінгового мита на імпортні товари походженням з України.
  • застосування єдиних правил імпорту щодо товарів з України

Тож після сьогоднішнього ухвалення регламенту, його мають підписати представники Ради та Європейського парламенту. Потім він буде опублікований в Офіційному віснику, після чого набуде чинності 6 червня 2023 року.

Читайте також: Єврокомісія започатковує конкурси для підтримки українського бізнесу на суму €7,5 млн

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика