Радіодиктант національної єдності можна буде писати і за кордоном
Де б ви не були, пишіть Радіодиктант національної єдності разом з нами
У День української писемності та мови традиційно проходить Радіодиктант національної єдності. Цей рік, попри війну, не став виключенням.
Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу, а проходитиме він 9 листопада об 11:00.
Про це повідомив член правління «Суспільного» Дмитро Хоркін в ефірі «Українського радіо».
Слухати Радіодиктант можна буде по всій країні на хвилях «Українського радіо» та «Радіо Культура». Також він транслюватиметься онлайн на телеканалах та діджитал-платформах «Суспільного Мовлення».
Взяти участь у флешмобі зможуть навіть ті українці, які сьогодні перебувають за кордоном. І це важливо, оскільки дуже багато українців змушені були залишити країну через війну. Також він має значення на інформаційному фронті та задля збереження української ідентичності.
«Цьогорічний радіодиктант – це українська акція єднання, де б ми не були. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об’єднує всіх нас», – сказав Дмитро Хоркін.
За кордоном, у різних країнах, будуть облаштовані спеціальні студії для написання диктанту для біженців та тих українців, які давно живуть за межами своєї країни.
«Де б ви не були, пишіть Радіодиктант національної єдності разом з нами. Ми не перевіряємо знання, це не форма контролю. Ми хочемо, щоб цей диктант писали люди різних професій та інтересів, щоб показати всьому світу, як нас багато. Головне, що ми всі об’єднаємося», – наголосив Дмитро Хоркін.
Авторкою тексту цьогоріч стала українська письменниця та режисерка Ірина Цілик. Читатиме Радіодиктант акторка Ада Роговцева. До методичної роботи долучиться також мовознавиця Лариса Масенко.
Читайте також: Для українців запустили безкоштовні мовні курси
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!