Роль кібербезпеки в бізнесі та перші кроки для захисту будь-якої компанії

Одним із основних компонентів безпеки будь-якої компанії є кібербезпека, яка робить бізнес безперервним та надійним. В останні роки безліч компаній зазнавали зовнішньої атаки або зіштовхувалися з внутрішніми інцидентами інформаційної безпеки. Тому бізнесу дуже важливо досягти такого стану неперервності та безпеки, при якому усі критичні мережі, системи, сервіси та процеси будуть працювати без особливого втручання в їх роботу.

У матеріалі YouControl, присвяченому кібербезпеці, прогнозується посилення кіберзагроз та зростання атак вже цього року. Зокрема, є високі ризики атак на гібридні та багатохмарні середовища через використання вразливостей та недоліків у конфігурації та ризики для смартфонів.

«Кіберзлочинці постійно пристосовуються до сучасного цифрового ландшафту, ставлячи перед фахівцями з кібербезпеки нові виклики. Приводом може служити як небажання бачити компанію на ринку, так і політичні мотиви. Тому кіберзагрози можуть стосуватися будь якої сфери бізнесу», – зазначають фахівці.

Читайте також: До 8 мільйонів гривень на розвиток бізнесу – в Україні стартував грант для підприємців

Самостійні кроки в кібербезпеці для бізнесу

Перш за все, потрібно усвідомити необхідність кібербезпеки в бізнесі, оцінити свої робочі процеси, виділити ключові активи та розробити плани на випадок кіберінцидентів. Вкладення у безпеку та безперервність бізнесу – це не витрати, а інвестиції, тож не варто чекати мотивації через вже наявні проблеми.

Кожна компанія має виділити ключові бізнес-процеси, підготувати ресурси, розробити плани, назначити відповідальних, пройти навчання. План дій має регулярно переглядатись та оновлюватися, бо загрози та ризики будуть змінюватися.

Крім того, потрібно:

  • Провести аудит і зрозуміти, які активи з позиції кіберсередовища має компанія? Комп’ютери, сервери, активне та пасивне мережеве обладнання, програмне забезпечення, сайти. Все це потребує захисту.
  • Зробити аналіз персоналу: хто контролює ключові процеси в компанії, рівень обізнаності з питань кіберзагроз, компетенція ключових співробітників в сегменті IT.
  • Навчити співробітників кібергігієні, планам дій, інформаційним технологіям.
  • Розпочати роботу зі стандартами або фреймворками з кібербезпеки, або звернутися за послугою до фахівців, які проведуть аудит в компанії, розроблять плани дій і оберуть оптимальні методи захисту.
  • Призначити відповідальних в командах. Малому бізнесу може вистачити однієї людини для старту, при більшому масштабі можна говорити про відділи, поділ відповідальності.

Дізнатися більше про кібербезпеку та отримати базове розуміння методів захисту цифрових активів можна завдяки вступному курсу, який розробила команда YouControl Academy. Співавтором курсу є визнаний експерт з кібербезпеки з 15-річним практичним досвідом у галузі та PhD ступенем Сергій Стайкуца, який ділиться своїм досвідом аби допомогти бізнесу краще зрозуміти, як кібербезпека може вплинути на їхню діяльність та як її впровадити.

Дивіться також: Кібербезпека: дієві поради та лайфхаки – відео


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies