Росія офіційно «інвентаризувала» 250 тисяч об’єктів української нерухомості: масштабне мародерство триває
На тимчасово окупованих територіях України російська влада офіційно заявила про виявлення та «опрацювання» понад 250 тисяч об’єктів нерухомості. Мова йде про будинки, квартири та інше майно, яке після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році залишилося без нагляду через загибель чи вимушену евакуацію його законних власників. Про це повідомляє Центр вивчення окупації
Цю цифру нещодавно оприлюднив заступник голови уряду РФ Марат Хуснуллін, назвавши процес “інвентаризацією”. Насправді йдеться про масштабне системне присвоєння української приватної власності, яке Москва намагається подати як адміністративну норму.
Як відбувається «узаконене» мародерство
За словами російських посадовців, йдеться про об’єкти, власники яких були вбиті, депортовані або змушені залишити регіон. У результаті тисячі квартир і будинків у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях стали «нічийними» — на думку окупаційної влади.
Цей статус став основою для розгортання державної програми «інвентаризації», в межах якої:
-
здійснюється перевірка архівів, документації, реєстрів;
-
проводяться обходи житлових масивів;
-
складаються переліки «вільного» житла;
-
формуються списки об’єктів для подальшої передачі новим (російським) власникам.
📌 До 2026 року окупаційна влада РФ планує обробити ще 28 тисяч кадастрових кварталів, що охоплює практично весь житловий фонд у прифронтових регіонах, де точаться бойові дії або де Росія намагається утвердити контроль.
Без компенсацій і прав для українців
Жоден об’єкт нерухомості на окупованій території не був переданий українцям, які залишилися у зоні бойових дій або змушені були тікати. Усі квартири, які Росія визнає «безхозними», віддаються або чиновникам, або переселенцям із РФ, або військовим.
Фактично йдеться про повне ігнорування права власності, норм міжнародного права та Женевських конвенцій. Ці дії мають усі ознаки воєнного злочину — незаконного привласнення майна цивільного населення під час війни.
Вражаючі масштаби
Цифра — понад 250 тисяч об’єктів — вражає навіть тих, хто звик до системної репресивної політики Росії на окупованих територіях. За своєю суттю, це одне з найбільших задокументованих масових привласнень чужої власності у Європі за останні десятиліття.
Мародерство під прикриттям «інвентаризації»
Підміна понять, легалізація крадіжки через бюрократичні процедури, відсутність можливості для українців захистити свої права — усе це вкладається в політику Росії, яка намагається перетворити окупацію на тривалу колоніальну практику. Проте жодна «інвентаризація» не змінить факту: йдеться про пряме захоплення української власності.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!