В Україні збільшилась кількість машин для розмінування, що прискорило повернення земель аграріям
З початку 2024 року сапери обстежили понад 171,7 тис. га сільськогосподарських земель на території України. Понад 156,6 тис. га вже повернули аграріям в господарське використання.
За даними обласних військових адміністрацій, планове обстеження сільгоспземель відбувалося у восьми регіонах країни.
За словами першої міністерки економіки Юлії Свириденко, протягом півріччя Україна посилила спроможності у сфері гуманітарного розмінування.
«Минулий рік ми починали, не маючи жодної машини для розмінування. На початок 2024-го мали 30 машин. У червні вже 82 машини для розмінування. Ми і надалі збільшуватимемо їх кількість. Адже вже маємо приклади локалізації виробництва іноземних зразків, має вітчизняні розробки, які після сертифікації будуть запущені у серійне виробництво», — зазначила Юлія Свириденко.
За її словами з початку року кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності зросла більш ніж в півтора раза: на сьогодні сертифіковано вже 43 оператори. Ще 52 перебувають в процесі сертифікації.
Читайте також: Нові гранти для аграріїв: гроші дають на оброблення земель та утримання тварин
Якою є ситуація з розмінуванням Донецької області
Минулого року Донецька область не входила у державний план розмінування. На 2024 рік запланували очистити понад 12 тисяч гектарів. Над розмінуванням сільськогосподарських земель у громадах працюють три оператори протимінної діяльності — це ТОВ «Demining Solutions», представництво «HALO Trust» в Україні та «БФ «Швейцарський фонд з протимінної діяльності FSD Ukraine».
Спершу розміновуватимуть території, що менш забруднені та знаходяться далі від лінії зіткнення. У першу чергу проводитимуться роботи на 6,7 тисячі гектарів. Переважно це деокуповані громади — Святогірська та Лиманська.
Розмінування проходить у взаємодії з ДСНС та військовими.
Читайте також: В Україні запустили процедуру компенсації за розмінування сільськогосподарських земель для фермерів
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!