Розпочались масштабні навчання з евакуації людей
На Дніпропетровщині відпрацьовують дії на випадок надзвичайних ситуацій чи аварій. Навчання – у семи містах та 12 районах області. Вони триватимуть до 19 жовтня.
«Відпрацювання якісного та оперативного реагування на надзвичайні ситуації актуальне повсякчас. Всі територіальні управління цивільного захисту та державної служби з надзвичайних ситуацій завжди повинні бути напоготові. Вкрай важливі своєчасне оповіщення та евакуація населення. Це і відточуватимуть протягом навчальних днів», – підкреслив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.
Відпрацьовують п’ять надзвичайних ситуацій, які теоретично можуть виникнути на території регіону.
«Серед змодельованих ситуацій – аварії на Кременчуцькій гідроелектростанції, Кам’янському водоканалі, аміакопроводі в Солонянському районі та підрив боєприпасів на залізничній станції Павлограду. Навчання орієнтовані на органи місцевого самоврядування та підрозділи управління цивільного захисту», – сказав начальник управління цивільного захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації Сергій Коваленко.
За словами заступника голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міськради Олександра Чудновського, у Дніпрі відпрацьовані всі евакуаційні заходи згідно з прогнозом про катастрофічне затоплення територій. Зокрема, до надзвичайної ситуації готові 42 збірних та 104 приймальних пункти евакуації населення (переважно навчальні заклади), відпрацьоване надання медичної допомоги, організація громадського порядку тощо.
«У разі прориву греблі Кременчуцької ГЕС у зону катастрофічного затоплення на території міста потрапляють понад 160 суб’єктів господарювання, 47 шкіл, 95 дошкільних закладів, 12 лікувальних закладів, 2 водозабори насосно-фільтрувальних станцій, 256 газорозподільних пунктів, 197 трансформаторних підстанцій, 158 км автошляхів, 38 км залізничних колій. Для організації та координації аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації створено відповідний штаб», – повідомив представник мерії.
Евакуацію людей відпрацювали і в Кам’янському. За легендою, місцеві мешканці потрапили в зону затоплення через прорив дамби Кременчуцької ГЕС.
«Ми організували пункти евакуації у місцевих будинках культури. Там зібрали людей і оперативно відправили їх автобусами до безпечних місць», – сказав провідний інженер служби охорони праці Дніпровського металургійного комбінату Володимир Кононенко.
Навчання відбуватимуться до 19 жовтня.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!