Рятувальники допомагають мешканцям Донеччини вижити у складних умовах
Годують та евакуюють людей, ремонтують житло та консервують будинки – в умовах повномасштабної війни у рятувальників Донеччини додалося роботи. Окрім притаманних для них гасіннями пожеж, ліквідаціями наслідків надзвичайних ситуацій, розмінуваннями, доводиться виконувати цілу низку гуманітарних завдань.
Донецька область наразі – одна з найгарячіших точок на мапі бойових дій. Велика кількість міст та селищ опинилися на самій лінії фронту – під постійними обстрілами та артилерійськими ударами. Тут не працює комунальна інфраструктура, немає медичної допомоги, зачинені магазини та аптеки. Утім в цих населених пунктах залишаються люди, які не можуть обійтися без сторонньої допомоги. Не менш критична ситуація у деокупованих громадах.
Співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій продовжують нести службу у небезпечному донецькому регіоні, підтримуючи людей та допомагаючи їм вижити у складних умовах.
Привозять воду та їжу
Через постійні ворожі обстріли в деяких населених пунктах Донецької області відсутнє водопостачання. Більшість об’єктів критичної інфраструктури, включаючи насосні станції, були зруйновані ще навесні. Тому рятувальники кожного дня здійснюють підвіз питної та технічної води цивільному населенню.
Люди, які понад пів року тому залишилися без централізованого водопостачання, звикли обходитись невеликими обсягами та економити кожну краплю. Вони з нетерпінням чекають на приїзд спеціального автомобіля рятувальників, набираючи воду у всі можливі ємності. За графіком воду підвозять до Торецька, Мирнограда, Покровська, Бахмута, Добропілля, Костянтинівки, Українська та інших міст та навколишніх сіл і селищ. Щодня співробітники ДСНС доставляють жителям Донеччини до 100 тон води.
Долучаються рятувальники й до забезпечення потребуючих їжею, засобами гігієни, ліками, теплими речами, дровами тощо. Їм доводиться розвантажувати та розвозити по громадах сотні тон гуманітарної допомоги.
Розбір завалів та відновлення
Ворог щодня гатить по населених пунктах, знищуючи не тільки критичну інфраструктуру, а й будинки людей. Місто Бахмут, яке зараз залишається найгарячішою точкою Донеччини, ворог рівняє із землею. Під російські снаряди потрапляють житлові будинки, школи, підприємства, магазини, лікарні та цивільне населення.
З кожним днем місто перетворюється на руїни, під якими можуть бути люди. Їм на допомогу приходять рятувальники Донеччини, які постійно залучаються для проведення пошукових та аварійно-рятувальних робіт в місцях руйнування.
Також рятувальники беруть участь у відновленні зруйнованих внаслідок бойових дій будівель. Співробітників ДСНС залучають до проведення невідкладних ремонтних робіт у житлових будинках. Вони лагодять покрівлі дахів, склять вікна, щоб люди могли пережити холоди та дощі. У нежитлових будівлях здійснюють так звану «консервацію» – зашивають вікна дерев’яними плитами, щоб запобігти потраплянню опадів.
Розміновують територію та гасять пожежі
Кожного дня на території Донецької області піротехнічні підрозділи ДСНС проводять роботи з розмінування місцевості – виявляють, вилучають та знищують десятки, а то й сотні вибухонебезпечних предметів. Після 2014 року Донеччина вважалася вкрай замінованою, а тепер, в умовах повномасштабної війни, мінна небезпека збільшилася в рази. Тож роботи рятувальникам вистачає.
Так само внаслідок активних ворожих обстрілів побільшало пожеж. З ризиком для власного життя рятувальники оперативно виїжджають на місце, яке щойно було обстріляно та палає. Гасять вогонь попри те, що будь-якої миті атака може повторитися.
Евакуюють людей із самого пекла
Селища Нью-Йорк, Курдюмовка, Дачне та інші – вже не просто прифронтові, в них точаться бойові дії. Але в них залишаються люди, причому переважно літнього віку, маломобільні та хворі.
Ризикуючи власним життям і здоров‘ям, під щільним вогнем ворога, рятувальники Донеччини продовжують вивозити місцевих у безпечні прихистки в інших регіонах країни.
Людям, які виявили бажання евакуюватись з Донецької області, допомагають зібратись, дістатись евакуаційних автобусів та потягів, розмістити речі, а також надають психологічну допомогу.
Світлана Денисенко
Фото: Головне управління ДСНС України у Донецькій області
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!