«Шерифи» в Миколаївській громаді стали до роботи
На Донеччині реалізується проєкт «Поліцейський офіцер громади». У восьми громадах службу несуть 15 поліцейських.
З карного розшуку – в офіцери громади
Микола Гінк – поліцейський офіцер Миколаївської громади. Йому двадцять вісім, понад шість років працював у карному розшуку в Слов’янському поліцейському відділі. Коли на Донеччині оголосили старт проєкту «Поліцейський офіцер громади», вирішив спробувати.
«Я сам місцевий, з Миколаївки, отже, до місця роботи нема потреби їхати до іншого міста. Відбір був складний, на три вакансії поліцейських офіцерів для Миколаївської громади було 15 бажаючих. Здавали тести на законодавство, знання засад місцевого самоврядування, фізичну підготовку. Навчання проходили в Дніпрі. Окрім українських офіцерів, нас вчили партнери з канадської поліції».
У громаді чекали поліцейських
З листопада поточного року Микола разом з двома колегами почав обслуговувати територію Миколаївської громади. Двоє поліцейських працюють безпосередньо в місті, третій – в сільській частині громади. Але поліцейські замінюють один одного та підключаються за потреби допомоги.
За гроші з місцевого бюджету привели до ладу два поліцейські відділення – в місті Миколаївка та Рай-Олександрівка. Виділяють гроші на паливо. Поки поліцейським не видали автівки, місцева рада придбала автомобіль та надає його в оренду для користування поліцейським офіцерам громади.
За словами голови Миколаївської громади Олександра Гадяцького, постає питання відкриття відділення в Райгородку – селище приєдналось до Миколаївської громади у жовтні поточного року, після місцевих виборів.
Нове відділення для Райгородка
Райгородок знаходиться з іншого боку Миколаївської громади, ніж інша сільська територія. Територія колишньої Райгородоцької ради витягнута. Колишній селищній раді були підпорядковані 4 населені пункти, де проживають 5 тисяч жителів, територія – 20 тисяч гектарів земель. Тягнеться від границі з Краматорською громадою з одного боку та Лиманською громадою з іншого боку.
Дільничний офіцер поліції, за яким закріплений Райгородок, підпорядкований райвідділу поліції, його залучають до інших задач, до рейдів або чергування. Складно працювати за таких умов безпосередньо в селищі, до того ж, нема службової автівки, розповідає голова Миколаївської громади.
«Тут обов’язково потрібне відділення, будемо планувати в бюджеті гроші. Є варіанти з приміщенням, де розмістити відділення. Зробимо ремонт, купимо меблі та забезпечимо паливом. Автомобілем укомплектує управління поліції», – коментує Олександр Гадяцький.
Шериф у громаді
На думку голови Миколаївської громади, це перспективна форма діяльності поліцейських, які повністю націлені на превентивну роботу з населенням. Вони не мають залучатись до спільної роботи поліції, до чергувань у центральних відділах. Їхня робота – на території, де вони знаходяться.
Наступний крок – можливість придбання службового житла для поліцейських, аби вони жили там, де працюють. Наразі двоє поліцейських офіцери Миколаївської громади живуть у сусідньому Слов’янську.
«Коли дійдемо, що з місцевого бюджету навіть заробітну платню будемо сплачувати офіцеру громади, виконавчі органи з повною відповідальністю вимагатимуть повної віддачі на території громади. Це такий шериф громади», – каже Олександр Гадяцький.
Телефонують на мобільний, а не 102
Хоча робочий день у Миколи Гінка та його колег за штатним розкладом з 9 ранку до шостої вечора, на зв’язку поліцейські офіцери громади цілодобово. Виїжджають на виклики, спілкуються з населенням, патрулюють увечері та вночі територію громади. Микола каже, що більше телефонують уже офіцерам громади, аніж на 102.
Номери телефонів повідомляли місцевим жителям усіма зручними способами. Поліцейські офіцери завжди на зв’язку: писали в соцмережах, повідомляли під час особистих зустрічей, роздавали візитки.
«Скандали між сусідами, непорозуміння в школах, дрібні крадіжки в магазинах, у дворі – з такими питаннями розбираємось. Плануємо створити групу громади, куди люди зможуть повідомляти про правопорушення», – розповідає Микола Гінк.
На новенькому автомобілі
Чекають поліцейські офіцери громади на автівки. Частина громад уже отримали транспорт, Миколаївська – на черзі.
Шість ключів від нових автомобілів від Нацполіції першими отримали поліцейські офіцери громади селища Новотроїцьке, Званівської сільської громади, Черкаської та Олександрівської селищних громад, Лиманської та Соледарської міських громад.
Переданий транспорт укомплектований всіма необхідними для роботи інструментами. Дев’ять поліцейських офіцерів громад невдовзі також отримають службові авто, які вже придбані та передані Нацполіції України в рамках міжнародної допомоги Посольством США в Україні.
Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!