Що робити переселенцям, які не отримують грошову допомогу?
Багато внутрішньо переміщених осіб скаржаться на те, що подали документи на отримання виплат на проживання, але грошову допомогу не отримують.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець нагадав, до кого звертатись внутрішньо переміщеним особам, якщо вони не отримують належні їм виплати на проживання.
У своєму Телеграмі він зазначив, що до Офісу омбудсмена часто переселенці саме з питань того, що не отримують грошову допомогу на проживання.
За його словами, тільки впродовж минулого місяця за результатами розгляду 316 звернень було поновлено право на такі виплати для 277.
Він також назвав кілька найбільш поширених причин, з яких переселенці не отримують кошти.
«Найпоширенішими причинами неотримання допомоги на проживання ВПО є: технічна несправність у Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (ЄІССС); виявлення помилки в персональних даних одержувача, даних номера банківського рахунка (за стандартом IBAN) або категорії одержувача (працездатна особа, дитина, особа з інвалідністю)», – написав уповноважений ВР з прав людини.
Лубінець порадив звертатися до органу соціального захисту населення з відповідною заявою за місцем перебування на обліку ВПО. Звернення потрібне вже у тому разі, якщо подали заяву на виплату грошової допомоги на проживання ВПО, але не отримуєте її понад місяць.
А якщо проблему вирішити так і не вдалось, потрібно звернутися до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:
- за адресою вулиця Інститутська, 21/8, Київ, 01008;
- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
- на гарячу лінію: 0800501720;
- за телефоном 044-299-74-08.
Нагадаємо
Офіційно в Україні обліковано 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб, але за даними Мінреінтеграції, їх реальна кількість становить майже 7 млн.
Грошова допомога на проживання для ВПО надається щомісячно на кожну внутрішньо переміщену особу в таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тисячі гривень, а для інших осіб – 2 тисячі гривень.
Крім того, допомога на проживання має також надходити українцям, чиє житло зруйноване або сильно пошкоджене внаслідок війни, терористичних актів або диверсій з боку рф. І вони також скаржаться на те, що подають заявки, але грошей так і не отримують.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!