Що робити, якщо вам недорахували соцвиплати

3612
коментарі відсутні

Що робити, якщо вам недорахували соцвиплати

Багато українців скаржаться на те, що або взагалі не отримати соціальні виплати, або отримали не в повному обсязі.

Ідеться не тільки про внутрішньо переміщених осіб, а й про одиноких батьків, людей з інвалідністю тощо.

Збої у нарахуванні соцвиплат мають місце, тож цю проблему можна вирішити, звернувшись до відповідних установ.

Про це розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час ефіру телемарафону.

Вона зазначила, що збої у нарахуванні соцвиплат дійсно могли відбутися з тих чи інших причин. Якщо гроші на рахунок не надійшли або прийшли не в повному обсязі, люди мають право звернутись по нарахування коштів, які їм не виплатили.

«Якщо в когось не дорахована виплата як людини з інвалідністю або, наприклад, матері були виплачені кошти, а дітям – ні, будь ласка, зверніться в управління Соцзахисту чи ЦНАП з тими документами, які у вас є», – сказала Жолнович.

За її словами відповідні установи отримали доручення від міністерства, тож мають повноваження, які дозволяють провести корегування. Якщо людина не отримала певних виплат, то відбудеться донарахування.

Жолнович згадала і внутрішньо переміщених осіб, які скаржаться на неотримання виплат після подання заявки в «Дії». Вона запропонувала їм також звернутись до ЦНАПів або відділу Соцзахисту та показати застосунок «Дія», щоб підтвердити подання заявки. У разі, якщо заявка не опрацьована, але людина має право на отримання допомоги, в установі приймуть її в ручному режимі. Фінансове відшкодування заявник отримає з місяця, коли відправляв заявку через «Дію».

На запитання щодо можливого підвищення розміру соціальних виплат міністерка відповіла, що казначейство в першу чергу покриває потреби Міністерства оборони і тільки потім  – Міністерства соціальної політики. Саме тому можуть бути й затримки з виплатами, зокрема, соціальними.

Попри це, мінімальні виплати в Україні таки планують підняти. Зокрема для цього у Мінсоцполітики залучають міжнародних партнерів, які фінансово посприяють гарантування виплат незахищеним верствам населення в Україні.

Нагадаємо, що раніше Жолнович заявила про можливе «замороження» підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. За її словами, замість цього уряд може зосередиться на державних програмах підтримки вразливих верств населення.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика