Що таке регуляторні акти, та навіщо вони потрібні

3713
коментарі відсутні

Що таке регуляторні акти, та навіщо вони потрібні

Місцеві ради, виконкоми та голови громад мають право приймати регуляторні акти, спрямовані на вибудову господарських відносин з підприємництвом. Цей документ впроваджує певні норми та правила, а можливо й обмеження. Інакше кажучи – встановлює “правила гри” в тій чи іншій сфері.

Типовими для багатьох населених пунктів є регуляторні акти щодо правил благоустрою, розміру пайової участі в інфраструктуру, ставок за оренду комунального майна.

У вигляді регуляторного акту встановлюється режим роботи об’єктів торгівлі та ресторанного бізнесу. Також затверджуються схеми роботи місцевого пасажирського транспорту. Або вводиться обмеження на проїзд великовагового транспорту на певний період.

Громада закріплює потребу у вдосконаленні господарських відношень

Наприклад, у Маріуполі через даний документ міськвиконком визначив постачальника опалення та гарячого водопостачання. А рішенням міської ради запроваджено введення реєстру адрес і вулиць.

У Краматорську з 2012 року діє регуляторний акт, що обмежує продаж алкогольних напоїв в торговельних об’єктах, розташованих поблизу навчальних закладів. Між ними повинно бути не менш ніж 100 метрів. Згідно звіту про відстеження результативності цього акту, протягом 2017-2019 років було демонтовано 4 кіоскі та закрито 5 магазинів з алкоголем, які були розташовані біля шкіл. Крім того, минулого року Краматорська міська рада своїм рішенням встановила заборону на продаж алкоголю у нічний час.

Покровськ врегулював актами питання забезпечення чистоти, порядку та додержання тиші в громадських містах. Наступного року планується прийняти регуляторний акт, який встановить чіткі вимоги щодо утримання безпритульних та домашніх тварин, їх реєстрації та обліку.

Аби забезпечити права всіх зацікавлених сторін, процедура прийняття регуляторних документів передбачає обов’язкові етапи. Зокрема, планування на наступний рік переліку проєктів регуляторних актів.

Механізм ухвалення

Кожен проект разом із аналізом регуляторного впливу підлягає оприлюдненню. І лише після  опрацювання зауважень і пропозицій проєкт передається на розгляд міськради.

Загалом прийняття регуляторного акту може тривати понад півроку. Але в цьому є сенс – такі вимоги до регуляторної процедури дозволяють забезпечити прозорість, збалансованість і передбачуваність у господарських відносинах.

Окремим етапом є відстеження результативності регуляторного акту. На підставі проведеного аналізу документ може бути переглянутий або припинити свою дію.

Тож, регуляторний акт є важливим інструментом, за допомогою якого витримується баланс інтересів між місцевою владою, підприємцями та споживачами. Цей інструмент застосовують усі прогресивні спільноти і Україна – не виняток.

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика