Що треба знати про оплату комунальних послуг. Коротко про головне
Як контролювати постачальників комунальних послуг?
Законодавство України зобов’язує до прозорості та відкритості не тільки державні та комунальні установи. Підприємства, що обслуговують наші оселі, теж мають надавати максимум інформації своїм клієнтам про стан їх рахунків та свої послуги.
Як студенту отримати субсидію на оплату ЖК послуг
Студенти, що проживають у гуртожитках, мають право на субсидію для оплати житлово-комунальних послуг. Утім, не всі знають, як це право реалізувати на практиці.
Хто, кому і що за чим – усе розберемо покроково.
Розрахунок субсидії здійснюється за такою формулою: Ро = Кд / Кг * Рг ,
де Ро – частка плати за послуги для домогосподарства ( частка доходу), яка округлюється до двох знаків після коми;
Кд – коефіцієнт доходу (стипендія) – відношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на дату, з якої призначається субсидія;
Кг – базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії – два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць ( Кг = 2);
Рг – базова норма плати за житлово–комунальні послуги – 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства ( Рг = 15).
Комунальні тарифи для одних завеликі, для інших – недостатні
Для більшості українців тарифи на комунальні послуги неспівмірні з їхніми скромними доходам. Натомість постачальники послуг з року в рік нарікають на свою збитковість і виступають за збільшення тарифів. Вартість комірного постійно зростає, при тому що якість залишається на тому ж рівні.
Споживачу складно зрозуміти, звідкіля беруться цифри у платіжках та куди витрачаються сплачені ним гроші.
Чи має право на субсидію переселенець, що мешкає у гуртожитку без прописки?
На питання одного з наших глядачів відповідає заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Тетяна Ігнатенко.
“Хотів би дізнатися: я живу в гуртожитку, сам переселенець, але в гуртожитку живу без прописки, чи маю я права на субсидію?”, – таке питання ми отримали після публікації про те, як студенту отримати субсидію на оплату ЖК послуг.
Якщо у вас є питання, що вас цікавлять, але ви не знаєте кому з експертів їх задати, чи не можете звернутися особисто, – пишіть в коментарях або в особисті повідомлення сторінки АКМЦ. Питання, які є зрозумілими та не суперечать здоровому глузду, ми обов’язково передамо до відповідних установ та знайдемо відповіді.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!