Що відбувається та чого очікувати на східному фронті України

15081
коментарі відсутні

Що відбувається та чого очікувати на східному фронті України

Українські військові продовжують впевнено обороняти Бахмут та інші міста Донецької області. Всі ворожі атаки відбиваються. На Луганщині захисники не тільки утримують деокуповані території, а й повільно просуваються вперед.

За словами речника Східного угруповання ЗСУ Сергія Череватого, росіяни не припиняють активні штурми на Донеччині.

Головними напрямками, де ворог постійно намагається атакувати, є Бахмутський і Авдіївський. Принциповим для ворога залишається район Павлівки та Вугледару.

При цьому російські війська застосовують усе, що в них є: артилерію, танки, міномети тощо. Утім прорвати нашу оборону їм не вдається.

«Бувають позиційні відступи з тієї чи іншої сторони. Але головна задача штурму – це прорив і вихід на оперативний простір задля подальшого захоплення територій. Їм цього не вдається», – зауважив Череватий у коментарі «24 каналу».

За його словами, українські бійці демонструють витримку, братерство, тримають стрій. Водночас їм удається виконувати ще й найголовніші цілі: знижувати моральний дух ворога, який зневірюється від постійних невдач і поразок, а також знищувати живу силу й техніку окупантів.

«Це з часом призведе до зупинення такої динаміки атак», – наголосив Череватий.

Крім того, були спроби штурму й на Луганщині в районі Білогорівки та Стельмахівки. На всіх ділянках російські війська зазнали утрат і відступили.

 

У коментарі «Антикризовому медіа-центру» військовий Нацгвардії України Олексій зазначив, що українські бійці не втрачають силу духа й продовжують не тільки обороняти Луганщину, а й гнати окупантів з української землі. Контрнаступ продовжується, але дуже повільно.

«Погода суттєво погіршилася. Постійні дощі, мряка, під ногами вода та багнюка. Тут місцевість така, що скрізь якісь болота. Тож подекуди вода по коліна, подекуди… Техніка також не особо пристосована до таких випробувань», – каже він.

Крім того, перед втечею окупанти замінували все, що тільки могли. Найбільших «неприємностей» завдають «пелюстки», які вкрай важко побачити через невеликий розмір. Вони, можливо, й не вб’ють, але покалічать точно. А на розмінування стежки довжиною, наприклад, 50-60 метрів, у сапера уходить приблизно година.

Темп військових операцій на лінії фронту може пришвидшиться

 

Вже найближчими тижнями темп військових операцій на сході України може суттєво прискоритися. У цьому переконані аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

У своєму звіті вони вказають на те, що наразі операції з обох сторін ускладнені через зливи. Але скоро температура повітря впаде.

«Протягом наступного тижня температура по всій Україні знизиться, що, ймовірно, призведе до замерзання землі і прискорення темпів бойових дій, оскільки обидві сторони підвищать мобільність», – йдеться у звіті.

Аналітики уточнюють, що температура в районах на північному сході України, зокрема, уздовж лінії Сватове-Кремінна, з 28 листопада до 4 грудня впаде майже до нуля або й нижче .

«Ймовірно, ґрунту знадобиться кілька днів за умови стабільних негативних температур, щоб затвердіти. Це означає, що наземні умови, найімовірніше, дадуть змогу збільшити темпи операцій по всій Україні протягом вихідних 3-4 грудня і наступного тижня», – наголошують в Інституті.

Водночас вони додають, що наразі не зрозуміло, чи готується яка-небудь зі сторін до відновлення великих наступальних або контрнаступальних операцій в цей час.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика