Щодо приватної сонячної енергетики
Держенергоефективності повідомляє, що на сьогодні в Україні сукупна потужність домашніх СЕС – 280 МВт. Відомство оцінює, що на установку панелей домогосподарства витратили 240 млн євро, що менше, ніж витрати інвесторів, які відкривають великі станції (там витрати на початок 2019 року понад 1,2 млрд євро, більша частина – СЕС).
Тим часом у жителів Дніпропетровщини встановлено понад 1,5 тис. сонячних електростанцій. Цей показник удвічі більше, ніж у 2018 році. Тобто майже 700 з них встановили у 2019-му.
Загальна потужність електростанцій – 39,7 МВт. За півроку власники сонячних електроустановок виробили 15,9 млн кВт/год електроенергії. Про це повідомили в управлінні паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Дніпропетровської ОДА.
«Привабливою для інвестицій є енергія сонця. На Дніпропетровщині сонячні електростанції будують не тільки великі інвестори. Встановлює панелі й населення: на дахах власних будинків та на землі», – наголосили в управлінні.
Найбільш об’єктів розташовано на півдні Дніпропетровщини. Власники сонячних електростанцій самостійно задовольняють потреби своїх будинків в електроенергії, а її надлишок реалізують у єдину мережу за «зеленим тарифом».
Всього в Україні, за даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, 12 000 будинків з сонячними електростанціями. Загальна кількість домогосподарств – близько 6,5 млн. Тому частка «сонячної» енергетики – менше одного відсотка. Слід також зазначити, що в 2015 році, до підписання закону про запровадження «зеленого» тарифу, в Україні було всього 150 зареєстрованих домашніх СЕС.
Лідерами за кількістю сонячних електростанцій є:
- Дніпропетровська область (понад 1500 станцій, потужність ≈ 40 МВт);
- Тернопільська область (понад 1200 станцій, потужність ≈ 33 МВт);
- Київська область та місто Київ (понад 1000 станцій, ≈ 20 МВт).
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!