Шкарлет: ВПО потрібно переселяти з гуртожитків
Цьогоріч навчання у школах та вищих закладах освіти проходитиме в умовах воєнного стану. Відповідальність щодо початку очного або дистанційного навчання того чи іншого закладу у Міністерстві освіти і науки переклали на місцеву владу й керівництво.
Тисячі внутрішньо переміщених осіб сьогодні вимушені жити в гуртожитках та інших приміщеннях закладів освіти. І це питання має бути вирішене негайно – переселенців потрібно переселяти.
Про це заявив міністр освіти України Сергій Шкарлет.
Він зазначив, що у разі початку навчального року в очній або очно-дистанційній формі заклади освіти повинні створити умови для проведення освітнього процесу. Тобто, облаштувати аудиторії та надати можливість студентам поселитися в гуртожитках. Ідеться про заклади вищої, фахової передвищої, професійно-технічної та загальної середньої освіти.
«Питання проживання внутрішньо переміщених осіб у приміщеннях і гуртожитках закладів освіти потребує невідкладного вирішення за участю військових адміністрацій, які мусять забезпечити їхнє переселення в інші безпечні місця», – сказав Шкарлет.
Читайте також: «Нас можуть виселити з гуртожитку, де будемо жити?» – переселенка з Донеччини
Спеціально створені комісії в рамках підготовки до нового навчального року вже почали проводити оцінку стану будівель та приміщень навчальних закладів. За результатами огляду комісії повинні видати акт перевірки кожному закладу.
Нагадаємо, що у Мінреінтеграції застерегли місцеву владу від виселення людей з гуртожитків навчальних закладів на вулицю. Центральна влада вирішила, що місцеві органи в регіонах повинні створити додаткові резервні місця для розміщення переселенців, а тимчасові прихистки мають бути реконструйовані чи відремонтовані до холодів.
«Люди, які мусили тимчасово переселитись у навчальні заклади, до початку навчального року мають бути забезпечені альтернативним житлом – придатним до проживання, утепленим та відремонтованим. Без цієї умови виселення їх неприпустимо!» – заявила Верещук.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!