Школи Донеччини та Луганщини беруть участь у наймасштабнішому освітньому онлайн марафоні
Якщо задати у пошуковому рядку «найбільший вебінар для освітян», система не видасть жодного варіанту зі 100% співпадінням за запитом. Бо, здається, такого ще не було: 500 співробітників та співробітниць 40 шкіл Донецької та Луганської областей 23-24 квітня 2020 року беруть участь у безпрецедентному навчальному заході тривалістю 8 годин.
Масштабні онлайн-події стали й спокусою для жартів хакерів. Комп’ютерні «генії»-розбишаки на початку події намагались зіпсувати ефір брудною лайкою, але організатори швидко вирішили проблему.
Проєкт «Освітній марафон» стартував у грудні 2019 року та триває впродовж дев’яти місяців. Та наразі оперативно зрегувавши на виклики карантину, організував безперебійне дистанційне навчання для команд-учасниць. І саме дистанційний формат роботи дозволив взяти участь у навчанні не тільки обраним педагогам, а всім зацікавленим членам шкільних колективів.
Тож, цими днями понад 500 вчителів занурились в проблематику «Освітнього марафону», глобальна мета якого – трансформація української школи.
Протягом двох днів ми говоримо з освітянами про основу основ – таку собі ДНК, що складається з місії, візії, цінностей та бізнес-процесів, якими наповнена освітня організація, тобто школа, – говорить ініціатор проєкту, голова правління БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» Денис Блощинський. – Переконаний, що майбутнє – не за інструкціями та алгоритмами, якими наразі перенаповнене освітнє середовище, а за методом, в основі якого лежить філософський, соціальний та психологічний концепт ролевих моделей. Задача вебінару – спробувати всім разом вийти на спільне розуміння цього концепту».
«Освітній марафон», за словами Д. Блощинського, намагаються сконструювати так, щоб наприкінці отримати від шкіл-учасниць кілька десятків життєспроможних стратегій, на основі яких в навчальних закладах розпочнуться кардинальні зміни. Якщо результат буде позитивним, подібний проєкт поширити наступного року вже на 500 шкіл.
«Освітній марафон» відбувається у рамках проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Інформаційний партнер – Донецький прес-клуб.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!