Швейне підприємство з Українська шитиме «розумний» одяг (відео)

32119
коментарі відсутні

«Розумний» одяг з підігрівом виготовлятимуть на швейному підприємстві «VELNA» в Українську, що входить до складу Селидівської громади. Смартодяг – результат кооперації швейного підприємства з Українська та «Східноукраїнського технокластера» з Краматорська. Вітчизняна одежа, кажуть, коштуватиме дешевше.

Закрійниця Марина Мацвейко слідкує за тим, як плотер друкує лекала. Дівчина працює на швейному підприємстві «Велна» півтора року. Опанувати нову для себе професію Марина змогла завдяки виграному компанією гранту. До цього дівчина працювала кравчинею на іншому підприємстві. Освоювала нове обладнання дистанційно.

«Плюс є програма, завдяки якій ми  можемо створювати лекала самостійно за своїм задумом, як нам треба. Старі лекала, які в нас залишалися, картонні, старі радянські, можливо, навіть хороші, ми можемо оцифрувати й внести в комп’ютер. І вони також будуть тут роздруковуватися чи програмуватися, аби йти на закрійний комплекс одразу», – каже Марина.

За словами співвласниці швейного підприємства «VELNA» Олени Німаніхіної, все це стало можливим завдяки грантам.

«Від USAID ми отримали грант – це програма дизайнерська і плюс плотер для роздрукування лекал. А на даний момент від облдержадміністрації – це грант на придбання розкрійного комплексу», – каже Олена.

Розкрійний комплекс на підприємстві очікують отримати у березні. Він має спростити та водночас пришвидшити роботу закрійниць. Компанія «Velna» представляє свій одяг на ринку понад 15 років. Протягом цього часу швейний цех підприємства розташовувався в Українську. До карантину тут шили одяг з трикотажу, а нині створюють щосезонні колекції з різних тканин. Так, кажуть, диктує ринок. Крім цього, найближчим часом на підприємстві планують шити «розумний» одяг. Куртку та жилет з підігрівом презентували торік. Як діє смартодяг, тестуємо на собі.

«Ось нагрівальний елемент. – Є тут трішки. – Зараз ми зачекаємо він розігріється. Він може нагрівати до  51 градуса».

Через декілька хвилин куртка нагріється до потрібної температури – 25 градусів. Смартодяг – результат кооперації швейного підприємства з Українська та «Східноукраїнського технокластера» з Краматорська. Разом вони розробили партію демісезонного верхнього одягу. Шитимуть його в Українську, а от китайські нагрівальні елементи замінять на вітчизняні. Керувати смартодягом можна за допомогою мобільного додатку, який розробили учасники «Східноукраїнського технокластера». Ідея такої одежі не нова, каже співвласник «Велни» Віктор Німаніхін, але український аналог коштуватиме дешевше.

Віктор Німаніхін – співвласник швейного підприємства «VELNA» розповів про додаткові функції смартодягу.

«У смартодязі можна багато. Це не лише стосується управління температурою. Там будуть використані різноманітні датчики, які показуватимуть вологість, температуру, показуватимуть газоаналізатори навколишнього середовища, повітря», – говорить Віктор.

Куртка та жилет – не єдині моделі смартодягу від українського бренду. Деталі того, що ще збираються випустити та які ще функції матиме «розумна» одежа, поки тримають у секреті.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також