Сіверська міська лікарня: як вирішують медичні проблеми у громаді


8817
коментарі відсутні

Багатопрофільна Сіверська міська лікарня цьогоріч працює по-новому. Задля того, щоб мешканці отримували якісні медичні послуги, залучають медиків, пропонуючи високу зарплату та житло. Окрім того, тут вже з’явились нові фахівці та послуги.

Мешканка села Різниківка Тетяна Федорова одинадцять років має групу інвалідності. Щоосені та щовесни жінка проходить курс лікування. Тетяна каже, що усіма умовами у Сіверській лікарні задоволена.

«Порівняти з іншими лікарнями, не буду називати, де я була, і приїхала сюди – тут я у раю. Вже о пів на дев’яту гарячий супчик принесли, чай гарячий. Усе гаряченьке. Вони такі уважні», – розповідає Тетяна Федорова.

 

Як Сіверська міська лікарня вирішує проблеми

 

Сіверська міська лікарня – заклад, в якому надають вторинну медичну допомогу. З початку цього року тут запрацювали по-новому. Зокрема, з власності районної ради лікарню передали на баланс громади. Раніше медичний заклад мав договір з НСЗУ. Однак через невиконання певних умов тут не отримували фінансування.

Тож громада взялася до вирішення проблеми. Нині ж у лікарні мають усе необхідне: і фахівців, і обладнання.

«У нас додалися лікарі-анестезіологи. У нас є УЗД-апарат, тобто ми можемо хворим більш широко робити діагностику. Через те, що у нас збільшилася кількість лікарів, ми розширили пакети», – розповів Олександр Головня, завідувач неврологічного відділення.

Серед нових пакетів у Сіверській лікарні – паліативна допомога. Її почали надавати з літа цього року. За словами Катерини Водяницької, терапевта поліклінічного відділення КНП «Сіверська багатопрофільна міська лікарня», на місяць обслуговують 20 пацієнтів.

Читайте також: Змінився порядок видачі рецептів на отримання інсулінів

Поки що проблеми з медициною у громаді повністю не вирішені. Наразі уся первинна ланка знаходиться на балансі районної ради. У Сіверській громаді працюють над тим, аби мешканці отримували якісні медичні послуги.

«На сьогодні первинка, так звана, знаходиться в районі. Нам вони її не передають. Ми вже сьогодні оформлюємо ліцензію на другий рівень для надання первинної медико-санітарної допомоги. І все буде безпосередньо під контролем нашої громади і, відповідно, мешканців нашої громади», – розповідає Сіверський міський голова Андрій Черняєв.

Аби залучити фахівців, у громаді діє програма місцевих стимулів. Молоді лікарі, які влаштовуються на роботу до сіверської лікарні, отримують одну зарплату від НСЗУ та ще дві з місцевого бюджету. За потреби медикам готові виділяти й житло.

Читайте також: Сіверськ без сміття. Як громада планує покращити ситуацію з відходами


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також
Станція юних техніків у Торецьку поповнилась новим ...

Нові швацькі машинки, гончарне обладнання та сучасні станки для гуртків – Станція юних техніків у Торецьку поповнилась новим устаткуванням. Хто та як долучається до розвитку позашкільної освіти у прифронтовому місті? Учасниця студії шиття Тетянка Рафалюк хвалиться торбинкою, яку вже завершила. З пошиттям їй допомагала Анжела Володимирівна. «Це сумочка-косметичка. Схованка така. Маленька через те, що я

РЛП «Клебан-Бик» у яскравих світлинах Галини Семеніхіної

«Регіональний ландшафтний парк «Клебан-Бик» – історична і природна пам’ятка Донеччини» – це книга, презентувати яку на широкий загал завадив карантин. Однак, журналісти АКМЦ поспілкувалися з її авторкою. Виявляється в неї чимало талантів. Давайте знайомитися ближче – Галина Семеніхіна – переселенка з Авдіївки, мама двох діточок, працює провідною фахівчинею з екологічної освіти РЛП «Клебан-Бик» та має

У Костянтинівці триває енергоефективне оновлення ...

Реновація приміщення Костянтинівської амбулаторії №5 здійснюється у межах проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – поліпшення первинної сільської медицини». Реалізує його Український фонд соціальних інвестицій у співпраці з громадою та закладом первинної медико-санітарної допомоги, коштом Уряду Німеччини. Про деталі реалізації проєкту розказала Тетяна Шишимарева,  директорка КП «ЦПМСД» Костянтинівки. Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом

Поради щодо соціально-психологічної адаптації від ...

Більшість ветеранів і ветеранок після повернення до мирного життя проходять певний «перехідний період», який може виявитись досить складним не тільки для нього або для неї, але й для всієї родини. Військовий психолог Андрій Козінчук поділився порадами щодо соціально-психологічної адаптації: Відкрито й чесно обговорюйте очікування щодо повернення додому зі своєю родиною. Зміни – це нормально. Тривога