Сіверськ без сміття. Як громада планує покращити ситуацію з відходами

12371
коментарі відсутні

Плакат з написом Zerowaste та зображенням побутових предметів, які надаються до переробки.

У Сіверській громаді стартував проєкт «Нуль відходів». За підтримки міжнародного фонду “Відродження” громадська організація “Асоціація допоможе розібратися, яким чином облаштувати та використовувати місцевий полігон для вивозу побутових відходів, а також навчить людей екологічному ставленню до сміття.

 

Ресурсне сортування

 

Схему санітарного очищення населених пунктів Сіверської громади затвердили у 2018 році. Сміття в громаді вивозить комунальне підприємство. На території громади встановлені 100 стандартних контейнерів на 56 контейнерних майданчиках.

Сортувати сміття у Сіверській громаді звикли й раніше. На території багатоквартирних будинків тут встановили 50  сіток для роздільного збирання відходів – скла та пластику. Ресурсне сміття, яке можна переробити, приїжджають забирають підприємці. Решта побутових відходів потрапляє на полігон.

 

Сіверськ без сміття. Як громада планує покращити ситуацію з відходами - Фото №1

 

Власний полігон для сміття

 

Наразі сміття вивозиться на місцевий полігон під Сіверськом. Від міста – менше трьох кілометрів. Полігон ввели в експлуатацію 60 років тому, його проєктна потужність становила 500 тис. тонн. За ці роки полігон заповнився лише на третину і вмістив 170 тонн сміття. Кожного року сюди привозять 2,75 тис. тонн побутових відходів.

 

Довгий шлях до Бахмута

 

За новими правилами, сміття з Сіверської громади треба буде відвозити до Бахмутської сміттєперевантажувальної станції, яка незабаром буде введена в експлуатацію. Вона хоч і найближча з тих, що будуть на Донеччині, але відстань складає понад 50 км в один бік.

«Наразі тариф для населення за вивіз сміття складає 12,5 грн у місяць з людини. Якщо возити не за 3, а за 55 кілометрів, вартість послуги значно зросте. Пропонують різницю компенсувати з місцевого бюджету, але вільних грошей у бюджеті Сіверської громади нема», – коментує перший заступник Сіверського міського голови Віталій Гатченко.

 

Сіверськ без сміття. Як громада планує покращити ситуацію з відходами - Фото №2

Сортувальна станція. Джерело: Донецька ОДА

 

Концепція «Нуль відходів»

 

Працюючи над розробкою стратегії розвитку Сіверської громади, ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» запропонувала заглибитись у тему поводження зі сміттям та розпочати реалізацію концепції «Нуль відходів».

 

Сіверськ без сміття. Як громада планує покращити ситуацію з відходами - Фото №3

 

Протягом року обіцяють мінімізувати обсяг відходів у громаді та з екологами розібратись з подальшою долею полігону. Такі завдання поставила для себе громадська організація у співпраці з місцевою владою.

Керівниця проєктів асоціації «Відродження і розвиток»  Олена Головкіна розповідає, що запланована детальна розробка покрокової дорожньої карти, як зменшити продукування відходів та що робити з полігоном, як провести його рекультивацію та продовжити використання.

 

Сіверськ без сміття. Як громада планує покращити ситуацію з відходами - Фото №4

 

Активісти готові навчити громадян зменшувати  кількість відходів. З людьми похилого віку вже почали налагоджувати роботу платформи для обміну улюбленими речами. Аби хороші речі не викидати на смітник, їх можна обміняти, подарувати або надати їм друге життя. Підключатимуть також учнів місцевих шкіл, аби вчились зменшувати кількість сміття.

Менторську підтримку місцевим активістам надає львівська організація, яка кілька років тому взялась за вирішення проблеми зі сміттям у Львові.

«ЗмІнИ», Ольга Нікуліна

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика