Скульптор з Краматорська В’ячеслав Гутиря – виставка про війну, окупацію та мистецтво

4989
коментарі відсутні

Скульптор з Краматорська В’ячеслав Гутиря – виставка про війну, окупацію та мистецтво

На Черкащині у галереї «Мистецька Брама»  відкрилась персональна виставка краматорського скульптора В’ячеслава Гутирі.

Митець пережив окупацію, зумів вибратись з того жахіття та знайшов у собі сили продовжити творити. У експозиції уперше представлені нові роботи В’ячеслава Гутирі.

 

Досвід з окупації

 

Коли в Україні розпочалась повномасштабна війна, В’ячеслав Гутиря вивіз родину в село під Святогірськом, сподіваючись, що там буде тихіше. Але ту частину Харківщини зайняв ворог, довелось два місяці виживати під окупацією.

В окупації кожного дня був готовий померти, згадує скульптор, була якась безсилість, а страху не було. Приємно вразила згуртованість села, коли в людей не було продуктів, один одному приходили на допомогу.

З окупованого села вдалось виїхати, під час складної дороги митець відразу відчув, де був і куди потрапляєш на вільну територію України, особисто зрозумів, що таке незалежність.

Свої відчуття в окупації В’ячеслав Гутиря передав у живописі. Так з’явилась серія картин «Рік ZOZZ», саме ці роботи були вперше презентовані під час відкриття виставки в Черкасах.

 

Скульптор з Краматорська В'ячеслав Гутиря – виставка про війну, окупацію та мистецтво - Фото №1

 

Місце сили

 

На Черкащину митець приїхав у серпні на запрошення скульптора-графіка Миколи Теліженка.  З ним познайомились у Святогірську, робота саме цього майстра з Черкащини прикрашає Святогірськ на перехресті.  Згодом були спільні  роботи та участь у мистецьких заходах.

У подарунок для Черкас В’ячеслав Гутиря зробив скульптуру «Яблуко» про початок життя і людства, зобразивши Єву з яблуком. Тимчасовою творчою майстернею краматорського митця стала Нарбутівка в Єлизаветівці. Це колишня дача відомого художника Данила Нарбута, якою володіє Теліженко. Черкаський скульптор мав каміння та запропонував Гутирі працювати в його майстерні.

 

Скульптор з Краматорська В'ячеслав Гутиря – виставка про війну, окупацію та мистецтво - Фото №2

 

«Дванадцять»

 

Виставка в черкаській галереї «Брама» називається «12», цей проєкт базується на філософсько-релігіозних ідеях та поєднує в собі скульптуру та живопис.

 

Скульптор з Краматорська В'ячеслав Гутиря – виставка про війну, окупацію та мистецтво - Фото №3

 

До експозиції увійшли 32 роботи В’ячеслава Гутирі. За словами культурологині Віри Шелест з Краматорська, яка організовувала виставку, основу експозиції складає серія «12». Це сюжет навколо теми апостолів: 12 живописних портретів Апостолів, 12 дерев’яних фігурок дітей та картина, що символізує образ Христа.

 

Скульптор з Краматорська В'ячеслав Гутиря – виставка про війну, окупацію та мистецтво - Фото №4

 

Також до експозиції увійшли картини «Мамай», «Гопак, чотири роботи з нової серії «Рік Z0ZZ» і скульптура «Яблуко».

Серія «12» вже була презентована раніше у Краматорську, Франківську та зберігалась у приватній галереї Лівицьких, які й передали її на виставку до Черкас. Решта робіт В’ячеслава Гутирі знаходилась у Кам’янському на Дніпропетровщині.

 

Скульптор з Краматорська В'ячеслав Гутиря – виставка про війну, окупацію та мистецтво - Фото №5

 

«Дванадцять звичайних хлопчаків, які пустували й гралися, ловили рибу й ховали дитячі таємниці. Усе як звичайно, окрім того, що вони стануть Апостолами. А хто з тих дітей, що зараз гасають дитячими майданчиками або заклякли у бомбосховищах, стануть відомими усьому світові і апостолами кого або чого їх будуть вважати?.. Завіса ще запнута», – говориться в анонсі виставки.

 

Скульптор з Краматорська В'ячеслав Гутиря – виставка про війну, окупацію та мистецтво - Фото №6

 

Кураторська година

 

Відкрита 27 серпня виставка «12» буде тривати протиягом трьох тижнів. Організаторка виставки Віра Шелест планує щотижня проводити в галереї «Кураторську годину» для відвідувачів. Братиме один з аспектів експозиції та розбирати мистецство Гутирі з культурологічного аспекту.

 

Скульптор з Краматорська В'ячеслав Гутиря – виставка про війну, окупацію та мистецтво - Фото №7

 

«Його картини саме те, що здатне виштовхати мене з кокону тиші та спонукати відкритися/довіритися світу та життю, бо «12» – це послання кожному: надія – є, майбутнє – є, і десь вже недалеко, за обрієм – новий Ренесанс України», – написала Віра Шелест у соцмережах, запрошуючи на відкриття виставки В’ячеслава Гутирі.

 

Фото надані Вірою Шелест

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика