Слов’янськ придбав новий апарат штучної вентиляції легень для новонароджених


1632
коментарі відсутні

Слов’янськ придбав новий апарат штучної вентиляції легень для новонароджених

До пологового будинку в Слов’янську привезли нове обладнання вартістю 1 мільйон 300 тисяч гривень. Це дозволить надавати необхідну допомогу новонародженим в критичному стані.

Наразі пологовий будинок у Слов’янську отримує друге життя – ведуться роботи з капітального ремонту будівлі. Але окрім будівельних матеріалів вкрай необхідно було закупити й нове обладнання. Зокрема, був придбаний новий апарат штучної вентиляції легень для новонароджених.

“В нас вже є один апарат для штучної вентиляції легень. Але він працює в нас вже понад 10 років. Тому траплялися збої – виходили з ладу датчики, контури. І вкрай необхідно було придбання нового апарату”, – повідомила Ірина Мішина, завідувачка відділенням неонатального догляду Слов’янського пологового будинку.

Головна причина в необхідності придбання нового апарату для вентиляції легень – це навіть не морально застаріле обладнання. Річ у тім, що якщо апарат виходить в ладу, наприклад, ламається датчик, то недоношене немовля у цей час не може отримати жодної допомоги. І такий випадок у Слов’янському пологовому будинку вже був.

Через ламання апарату не могли надати допомогу дитині, яка знаходилася в критичному стані – довелося екстрено везти немовля в сусідній Краматорськ. При цьому медичний персонал по черзі постійно вручну качав насос аби підтримати життєдіяльність новонародженого.

До того ж, якщо одночасно народилися дві дитини, які потребують інтенсивної терапії, то тим паче необхідний другий апарат для штучної вентиляції легень.

Поки в пологовому будинку Слов’янська ще тривають ремонтні роботи, новопридбане обладнання стоїть не розпакованим. До того ж, працівники пологового будинку чекають медтехніків з Києва. Саме ці спеціалісти повинні під’єднати та налаштувати обладнання, за яке вже перерахували постачальникам 1 мільйон 300 тисяч гривень.

Цифра:

У 2019 році в Слов’янському пологовому будинку 57 новонароджених потребували інтенсивної терапії. Загалом за 10 місяців 2019 року тут народилося 626 дітей. А у 2018 році в цьому пологовому будинку з’явилися на світ 936 немовлят. Працівники пологового відмічають тенденцію до спаду народжуваності.

Наталія Боровська, “Донеччина. ЗмІнИ”

 

Слов'янськ придбав новий апарат штучної вентиляції легень для новонароджених - Фото №1


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі