“Смолянський куліш” запрошує
Тернопільські музики, пінна вечірка і конкурс краси – у такий спосіб відпочити та розважитись запрошує “Смолянський куліш”. 18 серпня, початок о 15.00
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Росія вбила двох жителів Донеччини за добу, ще двоє отримали поранення
Протягом минулої доби окупанти обстріляли 11 населених пунктів Донеччини. Внаслідок обстрілів загинули двоє мирних жителів, ще двоє поранені, серед них – 9-річна дівчинка у Костянтинівці.
Про це повідомляє поліція Донеччини.
Загалом за добу поліція зафіксувала 3 348 ворожих ударів по лінії фронту та житловому сектору. Під вогнем перебували 11 населених пунктів: міста Білозерське, Добропілля, Костянтинівка, Покровськ, Родинське, Сіверськ, села Гришине, Зірка, Зоря, Новодмитрівка, Піддубне.
По Костянтинівці росіяни завдали 7 ударів, з них 6 бомбових — вбили цивільну особу, ще двох поранили, серед них — дівчинка 2015 року народження. Пошкоджено 11 приватних будинків, магазин, заклад освіти, підприємство, сільськогосподарський об’єкт.
Одна людина загинула в Гришиному, пошкоджено приватний будинок.
У Покровську бомбою «ФАБ-250» зруйновано п’ятиповерховий житловий будинок. У Родинському ворожий БПЛА «Молнія-2» пошкодив приватну оселю.
Два ударних БПЛА «Герань-2» атакували Добропілля – руйнувань зазнали 2 багатоквартирних будинки, магазин, два цивільних авто. У Білозерському внаслідок дронової атаки пошкоджено 7 приватних будинків, 2 автомобілі.
У Сіверську двома КАБами ворог пошкодив 2 багатоквартирних будинки.
На Новодмитрівку Костянтинівської громади окупанти скинули три бомби «ФАБ-250» – пошкоджено 9 приватних будинків. У Зорі Іллінівської громади російська бомба пошкодила 3 багатоквартирних і 5 приватних будинків.
По Комарській громаді війська рф поцілили двома бомбами «УМПБ Д-30СН»: у Зірці пошкоджено 5 приватних осель, у Піддубному – 1 будинок.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Лубінець: Дії уряду по стабілізації цін на ліки можуть призвести до скорочення аптек у віддалених регіонах
Дії уряду, спрямовані на стабілізацію цін на лікарські засоби, зокрема зменшення граничних гуртових надбавок і заборона маркетингових платежів, можуть призвести до скорочення аптечної мережі та обмежити доступ до необхідних ліків.
Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Він зазначив, що питання доступу до лікарських засобів в умовах воєнного стану залишається одним із важливих пріоритетів у контексті захисту прав людини. Постанова Кабінету Міністрів №168, спрямована на зниження цін на ліки, виглядає логічним кроком влади у відповідь на запит щодо регулювання фармацевтичного ринку,
«Такі заходи мали на меті забезпечити більш справедливу цінову політику та посилити доступність ліків для споживачів. За офіційною інформацією МОЗ, знижено ціни на понад 100 позицій українських препаратів, ще понад 200 очікують на коригування вартості найближчим часом», — вказав Лубінець, додавши, що проте деякі положення Постанови викликають занепокоєння.
За його словами, відсутність компенсаторних механізмів може призвести до економічної неспроможності працювати частини аптечних закладів, особливо в малих населених пунктах. Це створює ризик скорочення аптечної мережі у віддалених регіонах, де доступ до медичних послуг і так є обмеженим.
Окрему увагу уповноважений приділив передбаченій постановою забороні маркетингових платежів від виробників. Для багатьох аптеки — особливо малих — ці виплати були значним джерелом доходу. На фоні здорожчання енергоносіїв, логістики та інших витрат бізнес змушений самостійно шукати шляхи компенсування втрат доходу. У результаті ціни на не включені до переліку МОЗ препарати можуть зрости, хоча регулювання охоплює лише окремі групи ліків.
Лубінець також наголосив, що право на доступ до ліків не обмежується лише їхньою ціною. Важливими складовими є географічна та фізична доступність аптек, широкий асортимент життєво необхідних препаратів, а також якість і безпека фармацевтичного обслуговування. Проєкт постанови не передавали уповноваженому для розгляду, тому він звернувся із запитами до Міністерства охорони здоров’я та Державної регуляторної служби про оцінку впровадження даного документа.
«Я вже звернувся до Міністерства охорони здоров’я та Державної регуляторної служби з відповідними запитами щодо оцінки впровадження Постанови №168. Ми очікуємо зваженої державної політики, яка дозволить водночас і знижувати ціни, і підтримувати інфраструктуру, що забезпечує це право», — додав омбусмен.
Нагадаємо, що 14 лютого Кабінет Міністрів прийняв постанову №168, яка набрала чинності з 1 березня. Згідно з рішенням, знижено граничні постачальницько-збутові надбавки на лікарські засоби з 10% до 8%, а також встановлено обмеження на роздрібні надбавки — не більше 35% від закупівельної ціни з урахуванням податків.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«єОселя»: у 2025 році майже 1,5 тисячі українців отримали житло
Близько 1,5 тисячі українців вже цьогоріч стали власниками житла, скориставшись кредитами на суму 2,7 мільярда гривень. Загалом, завдяки програмі доступної іпотеки єОселя, умови проживання змогли покращити 16,3 тисячі українських родин. За останній тиждень громадяни України отримали 129 кредитів на житло на загальну суму 215,7 мільйона гривень.
Таку інформацію оприлюднив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.
Протягом минулого тижня кредити зі ставкою 3% отримали: 59 військовослужбовців і силовиків, 6 медичних працівників, 2 педагогів та 1 науковець. Кредити під 7% були надані 44 людям без житла, 15 внутрішньо переміщеним особам і 2 ветеранам.
Щодо типу нерухомості, кредити на житло в новому продажу отримали 84 особи, з них 60 — на стадії будівництва. Крім того, видано 45 кредитів на нерухомість вторинного ринку.
Читайте також: Цього року в Україні планують видати 10 тисяч пільгових кредитів у програмі «єОселя»
Програма єОселя дозволяє людям, які не мають власного житла, переселенцям, військовослужбовцям та іншим категоріям громадян покращувати своє житлове становище шляхом придбання окремої нерухомості. Уряд, за його словами, продовжує спрямовувати програму на первинний ринок житла, що додатково стимулює розвиток будівельної галузі.
Наразі військовослужбовці, правоохоронці, медичні працівники, педагоги, науковці та члени їхніх сімей можуть оформити кредити за пільговою ставкою в 3%. Для учасників бойових дій, ветеранів, ВПО та громадян без власного житлового приміщення ставка становить 7%.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прифронтовим громадам виділяють 2 млрд грн на відновлення
З резервного фонду державного бюджету буде виділено 2 мільярдів гривень для підтримки 200 прифронтових громад. Ці кошти будуть спрямовані на розвиток територій, розташованих у Донецькій, Луганській, Запорізькій, Харківській, Сумській, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Чернігівській областях, які перебувають поблизу лінії фронту.
Про це інформує пресслужба Міністерства розвитку громад та територій, вказуючи, що ці громади, попри щоденні складнощі та обстріли, продовжують працювати та відновлюватися.
За словами віце-прем’єр-міністра з відновлення Олексія Кулеби, фінансування є відповіддю на запити від громад, які фактично живуть під постійними обстрілами. Уряд найближчим часом затвердить розподіл ресурсів для вирішення їх найнагальніших потреб.
Основні напрямки використання коштів включають:
- будівництво укриттів для забезпечення безпеки місцевих жителів;
- закупівлю спеціалізованого транспорту для комунальних підприємств;
- оперативне виконання аварійно-відновлювальних робіт після обстрілів;
- придбання будівельних матеріалів для відновлення інфраструктури;
- ремонт та модернізацію інженерних мереж, зокрема теплопостачання і газопостачання.
Розподіл фінансування буде враховувати чисельність населення та фінансову спроможність кожної громади.
Нагадаємо, шо в Україні стартувала третя фаза Програми відновлення, в рамках якої 4,5 млрд грн буде спрямовано на реалізацію 131 проєкту у громадах. У поточній фазі Програми відновлення фокус зроблено на ініціативах, які будуть реалізовуватися в громадах за кількома важливими напрямами. До них входять: енергетична стійкість громад, модернізація інфраструктури водопостачання та водовідведення, реконструкція медичних закладів та будівництво житла для ВПО.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Деякі ВПО можуть отримати грошову допомогу на оренду житла: деталі
Благодійний фонд «Право на захист», у співпраці з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), розпочав збір даних для участі в програмі грошової допомоги на оренду житла, що стартує у 2025 році. Програма спрямована на підтримку внутрішньо переміщених осіб, покращення їх умов проживання після вимушених переїздів і сприяння інтеграції у місцеві громади.
Ініціатива охоплює Київ та 5 областей України: Київську, Дніпропетровську, Полтавську, Кіровоградську та Запорізьку.
У рамках проєкту передбачається компенсація вартості оренди житла протягом шести місяців, повідомляє пресслужба БФ «Право на захист».
Хто може отримати грошову допомогу на оренду житла
Учасниками програми можуть стати домогосподарства, які відповідають таким критеріям:
- проживають у місцях тимчасового перебування, зазначених у постанові Кабінету Міністрів України № 930, або приміщеннях, що можуть бути розформовані (школи, садочки, лікарні, модульні містечка);
- знаходяться в орендованому житлі з незадовільними умовами або під ризиком виселення;
- мають чіткий план подальшої активності, який забезпечить можливість самостійної оплати житла після завершення програми (офіційне працевлаштування, додатковий заробіток, навчання тощо);
- раніше не отримували грошову допомогу на оренду житла чи субсидії від держави.
Після відбору учасники повинні самостійно знайти відповідне житло та оплатити перші два місяці оренди власним коштом — ця сума буде компенсована. Грошова допомога надходитиме у доларах США через цифровий гаманець Vibrant.
«Усі претенденти на участь повинні мати план наступної активності для набуття спроможності сплачувати оренду після періоду підтримки (працевлаштування за основним місцем роботи, додатковий підробіток, власна справа, здобуття нових чи додаткових професійних навичок з метою отримання більшого прибутку в майбутньому тощо)», — зазначили благодійники.
Анкету для участі можна заповнити за посиланням.
Заповнення анкети не гарантує участі в програмі — після розгляду заяв організатори зв’яжуться з потенційними учасниками для проведення співбесіди.
Читайте також: Чат-бот «Єдине вікно: помічник ВПО» – сервіс для внутрішньо переміщених осіб
Дізнатися деталі можна за телефоном «гарячої лінії» 0800750104 або написавши на ел. адресу: cash.assistance@r2p.org.ua.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!